YOUTUBE VE KAZANÇ A’’dan Z’’ye Tüm Konular.

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
İyi Günler Arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar beraberiz.
Onlarca arkadaşım özelden olsun skeypeden olsun sürekli mesajlar atarak yardım talebinde bulunuyor,onlara kızmıyorum ama hepsinede cevap veremeyince ben üzülüyorum.
Arkadaşlar beni tanıyan bilir hepinize yardım etmek istiyorum ama maalesef zaman kısıtlı,bende halen faal görevdeyim gece gündüz çalışmaktayım,o nedenle lütfen kimse kusura bakmasın,herkese zamanında cevap veremiyorum.

Bende A'dan Z'ye tüm yapılacak işlemleri bir yerde toparlayayım dedim,lütfen iyi okuyun ve denilenleri uygulayın,bazı arkadaşlarımız hiçbir şeyi okumadan Lütfen Yardım Edin diye sürekli aynı konuda yazı yazıyor,arkadaşlar önce konuları iyice okuyun sonra takıldığınız yerleri sorarsanız bizim içinde iyi olur.

GMAİL KANAL NASIL AÇILIR,DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR

Arkadaşlar bu konuyu sonbhulut arkadaşımız zaten açıklamış tüm incelikleriyle o yüzden bu kısmı atlıyorum

Ben zaten kanal açmakla filan hiç uğraşmıyorum hazır kanal alıp kullanıyorum bu işi çok sağlam yapan arkadaşlarımız mevcut.

Kategori ve Kopyalayacak Kanal Bulma Yöntemi!

Sürekli sorun olan konu kategori ve kopyalanacak kanal bulma.

Daha öncede forumda bir arkadaş paylaşmıştı ben bulamadım şu an,yapmamız gereken şu arkadaşlar herkes kendi kategorisini bulsun,bana gelen mesajların yarısı şöyle abi bana bir kategori verirmisin iyi kazandıran
Arkadaş ben sana kategori versem 2 günde o kategori zaten çöp oluyor,biraz kafa yor,araştır kendi kendine zaten bulursun.
Yapacağınız bir tane sözlük alın rastgele bir sayfasını seçin hangi kelime geldi diyelim kalem geldi,kalemle ilgili yabancı dillerde arattır bir sürü kaynak çıkacak,sen kalemi türet bunun tükenmezi var,dolma kalemi var,resim kalemi var,varda var yani yeterki sende çalışma azmi olsun.Böylece daha keşfedilmemiş nice kategoriler bulacaksın.

ETİKET BULMAMIZA YARDIMCI SİTELER VE ETİKET YAPIMI

Videoyu buldun ve yükledin,şimdi yapmanız gereken bu videoya ilgili açıklama ve etiket bulmak.
Arkadaşlar aşağıda linklerini verdiğim siteleri kullanarak etiket konusunda fikir edinebilirsiniz.

Youtube kanalını açtınız videolarınızı attınız,izlenmeye başlayınca analyticten trafik kaynaklarına girin orada youtube aramayı seçin izleyicilerin hangi kelimeyi yazarak sizin kanalınıza geldiğini görürsünüz,etiket yapmak için buradanda faydalanabilirsiniz.

Search Marketing Research & Tracking | SpyFu SEM Tools

http://keywordtool.io/

Soovle - Let the web help.

Keywords Generator Tool - Generator5

Keyword suggestion tool ? Google suggest scraper ? Übersuggest

https://adwords.google.com/ko/KeywordPlanner/Home?__u=5336537017&__c=4082216617&authuser=0#forecast

Özellikle üstteki kısayoldan girip kelimelerinizi aratırsanız hangi kelime kaç kez aranmış,TBM.si ne,ne kadar reklam ücreti ödeniyor hepsini öğrenirsiniz.

Videolardaki Etiketleri görme Yöntemi
________________________________________
Arkadaşlar özgün kategorideki yüksek izlenim almış bir videoya girilmiş etiketleri görebilmenin yolu..

1.Yöntem : vidlQ isminde Chrom eklentisi bulunmaktadir. Bu eklentiyi kurarak, videoya ait herseyi gorebilirsiniz.

vidlQ şöyle bir artısı var sosyal medyada kaç kişi paylaşmış ne kadar izlenmiş olduğunu yazıyor birde tagları bir seferde kopyalamaya yarıyor ben kullanmıyorum tarayıcıyı şişiriyor deneme amaçlı indirdim ve benim kulandığım yöntemle aynı tagları gösteriyor bir değişiklik göremedim

Ben bu eklentiyi agimdaki kisileri denetlemek icin kullaniyorum, hiz ise bence en ideali... Kim ne etiket girmis, sakincili durumu var mi, begeni, paylasim, begnemeyen gibi herseyi tek karede goruyorum...2.Yöntem : Chrom sayfanın herhangi bir yerine sağ tık yap ve sayfa kaynağını görüntüle e tıklaman ve açılan sayfada ctrl+f yap açılan kutucuk a keyword yazman yeterli


Toplu Pingleme Yöntemi

Toplu ping atmanın seo açısından etkileri hissedilir derecede vardır.Yaptığım analizler sonucu en kötü şartlarda dahi %80 lik başarı elde edilecek ken(yanlızca backlink bazında), toplu pingleme yapılınca google bu etkiyi % 80 e kadar düşürüyor.

Web sitesi istatistik sistemlerini düşünün. Bir web sitesinin her türlü istatistiğini tutuyor. Kaç kişi, nereden girmiş, nekadar kalmış vs. vs. Arama motorları tüm bu istatistikleri bir havuzda tutup daha sonrada hepsini değerlendirmeye alıp eşleştirme, kategorizeleştirme, bu kategoriler içindeki en kaliteli siteleri tesbit etme, aynı kalitedeki siteleri farklı kriterlerle teste tutma gibi birçok işlemi yapabilen sistemlerdir. Ve bunların içindeki en büyük avcı Google dir. Seocular ise Google nin avlamaya çalıştığı kurtlardır. Kurt Bulmak İstiyorsan Kuzgunu Takip Et. Evet Google ajan olarak kuzgunları kullanıyor. Toplu Ping kavramıda Google kuzgunlarından yanlızca birtanesidir.
Zamandan kazanmak adına toplu işlemler ideal olabilir. Fakat seo çalışmalarınızda Googleye zaafiyet göstermek istemiyorsanız. Otomatikleşme taraftarı olmayın. Doğal Kalın

Ekstra bir bilgi: domain.com/user şeklinde profil oluşturmayan ve elle eklenip toplu ping yapılmayan profil backlinkler sıralamaya etki etmektedir ve bilindiğinin aksine faydasız değildir.
 
Üst Alt