YouTube MP3 dönüştürme nasıl yapılır?

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
YouTube MP3 dönüştürme nasıl yapılır?
YouTube
‘daki videoları MP3‘e dönüştürmek için farklı yöntemler bulunuyor. YouTube MP3 dönüştürme için bilgisayarınıza program indirebilir, tarayıcınıza eklenti yükleyebilir ya da direkt internet üzerinden dönüştürme yapabilirsiniz.

Youtube üzerinde ki müziklerin veya video klipleri MP3 formatında indirmek için türlü program ve eklentiler bulunuyor. Bizde sizler için bu programları derledik.

Program ile YouTube MP3 dönüştürme
YouTube MP3 dönüştürme
için kullanabileceğiniz en iyi programlardan biri, DVD Video Soft tarafından geliştirilen, Free YouTube to MP3 Converter adlı programdır.

Free YouTube to MP3 Converter programını kullanmak için ilk olarak programı, aşağıda paylaştığımız bağlantıdan bilgisayarımıza yüklüyoruz.

:: Free YouTube to MP3 Converter indirmek için buraya tıklayın.


Programı indirip bilgisayarımıza yükledikten sonra açıyoruz. Daha sonra YouTube‘da dönüştüreceğimiz video’nun linkini kopyalıyoruz.
Daha sonra programa geri dönüp altta yer alan “yapıştır” butonuna tıklıyoruz. Son olarak sağ alt bölümdeki “indir” butonuna tıklayarak, YouTube MP3 dönüştürme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Tarayıcı eklentisi ile YouTube MP3 dönüştürme
Tarayıcı eklentisi kullanarak YouTube MP3 dönüştürme için ilk olarak aşağıdaki bağlantıdan, Mozilla Firefox tarayıcımıza, gerekli eklentiyi yüklüyoruz. Eklenti Chrome mağazada yer almadığı için Chrome‘da kullanılamıyor.

:: YouTube MP3 Dönüştürme, Firefox eklentisi için tıklayın.
Daha sonra Firefox ile YouTube‘dan bir video açıyoruz ve videonun altında çıkan “YTMP3 – Download as MP3” butonuna tıklıyoruz.

Son olarak açılan sekmede mavi renkli “Download” seçeneğine tıklayarak YouTube MP3 dönüştürme işlemini tamamlıyoruz.
İnternet ile YouTube MP3 dönüştürme
İnternet
aracılığı ile YouTube MP3 dönüştürme için ilk olarak YouTube‘dan bir video seçin ve seçtiğiniz videonun linkini kopyalayın.
Daha sonra aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve açılan bağlantıyı, link yer alan yere yapıştırıp “Video’yu Dönüştür” butonuna tıklayın.

:: YouTube MP3 dönüştürücü için tıklayın.
Son olarak mavi renkli “Download” seçeneğine tıklayarak, YouTube MP3 dönüştür işlemini tamamlayın.
YouTube MP3 dönüştürücü
işleminde çoğunlukla link kopyalayıp yapıştıracağınız için, eğer dönüştüreceğiniz videolar 20 dakikadan kısa ise internet ile YouTube MP3 dönüştür işlemini yapın. Ancak daha uzun videoları dönüştürecekseniz, program kullanmanız şart olacak.

clipconverter.cc

Bu sitede de istediğiniz Youtube linkini kopyalayıp çeşitli formatlarda indirebilirsiniz. Ayrıca videonun başlangıç ve bitiş noktalarını da ayarlamanız mümkün.

* Herhangi bir Youtube videosunun linkini koplayıp sayfadaki link bölümüne yapıştırın
* Ardından dönüştürmek istediğiniz formatı seçin
* En altta bulunan devam tuşuna tıklayın
* Dilerseniz videonun adını değiştirebilir veya videoyu başlangıç ve bitiş zamanını ayarlayabilirsiniz
* Başla butonuna basın
* Video dönüştürülecek ve ardından videoyu indirebilirsiniz.

Siteye ulaşmak için buraya tıklayınız.

Offliberty

Siteye buradaki linkten girin ve link çubuğuna istediğiniz videonun linkini yapıştırın. Off ikonuna tıklayın. Ardından dönüştürme tamamlandığında ise Right-click here and ‘Save link as…’ sağ tıklayıp bağlantıyı farklı kaydet seçeneğini seçin. Dosya türünü MP3 seçtiğiniz takdirde müziğiniz hazır.

KeepVid

Online olarak Youtube dönüştürücüler arasında adı olan bu sitede de aslında MP3 dönüşütürme mantığı aynıdır. Buradaki linkten siteye ulaştığınız zaman link satırına Youtube linkini yapıştırıyorsunuz. Download tuşuna bastıktan sonra karşınıza dosya formatları ve kalite seçenekleri geliyor. Dilediğinizi seçip indirebilirsiniz.

Fakat bir uyarı da bulunmak istiyoruz. Bu siteler 3.parti site olduğu için farklı sitelere yönlendirme yapabilir. O konuda dikkatli olmanızı öneririz.
 
Üst Alt