YouTube 4000 Saat İzlenme Kolay Nasıl Yapılır?

DijitalKoz

seopron.com
Moderatör
Üyelik Tarihi
19 Ekim 2020
Mesajlar
76
Beğeniler
27
Puanı
11
Ticaret: 0 / 0 / 0
1610531270103.png

Az bütçeyle kanal satın almak…

Şu an youtube genelinde 1000 aboneyi geçen ancak çeşitli nedenlerle 4000 saat limitine takılan bir çok kanal uygun fiyatlarla el değiştiriyor. Sizde 1000 abone toplamakla uğraşmak istemiyorsanız uygun fiyatlı yeterli aboneye sahip bir kanal satın alarak direkt olarak 4000 saat limitine odaklanabilirsiniz. Bu sayede zaman kazanmış olacaksınız.

Sonrasında kanalınıza haftada en az 3-5 video yükleyerek istikrarlı bir biçimde izlenmelerinizi arttırıp youtube reklamlarından para kazanabileceğiniz bir youtube kanalına sahip olabilirsiniz.

Her şeye sıfırdan başlamak…​

İkinci bir yol ise her şeyiyle size ait bir kanal tasarlamak. Bunun için iddialı ve akılda kalıcı bir kanal ismi, ilgi çeken bir kanal logosu ve insanların ilgiyle izleyeceği videolar hazırlamanız gerekiyor. Kanalınızı tanıtmaya başlamadan önce en az 15-20 video yüklemeniz faydalı olacaktır. Zira 1 video ile yapacağınız tanıtım çalışmaları boşa kürek çekmekten başka işe yaramayacaktır.

Facebook yardımlaşma gruplarına katılın…​

Facebook’ta youtube yardımlaşma ve abone grupları adı altında bir çok grup bulunmaktadır. Burada insanlar 1000 abone sınırını aşmak için birbirlerine yardımcı olmaktadırlar. Siz de kanalınızı oluşturduktan sonra kanal linkini bu facebook guruplarında paylaşarak hızlı bir şekilde abone sayınızı arttırabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki ne kadar çok aboneniz olursa videolarınızın izlenme ihtimali artacak ve 4000 saat limitini aşmak için olumlu katkı sağlayacaktır.


Kanalınızla ilgilenin…​

Youtube kanalınızla ne kadar çok ilgilenirseniz yükselmeniz o denli hızlı olacaktır. Burada kanalla ilgilenmekten kastımız ise şunlardır.

  • Düzenli olarak youtube kanalınıza video yükleyin. Haftada en az 3-5 arası video yükleyin.
  • Seo (arama motoru optimizasyonu) kurallarına uygun olarak video başlığı, video açıklaması ve video etiketleri hazırlayın.
  • Videonuzu en iyi anlatan ve dikkat çeken bir video kapak resmi hazırlayın. İnsanların ilk ilgilerini çeken şey kapak resmidir.
  • Kanalınızın sosyal medya hesaplarını oluşturarak videolarınızı bu hesaplarda paylaşın.
  • Arkadaşlarınızı kanalınıza abone olmaları için davet edin. Videolarınızı kendi sosyal medya hesaplarında paylaşmaları için onları yönlendirin.
  • Trend videolar arasında ilgi çeken ve insanların ilgi gösterdiği konuları tespit edin. Bu videoları örnek alın, taklitçi olmadan daha da geliştirerek yeni videolar hazırlayın.
  • Videolarızın başında ya da sonunda izleyenlerin kanalınıza abone olması, beğenip yorum yapması için yönlendirin.
  • Videolarınıza yapılan yorumları beğenin ve mutlaka cevap yazın. Kullanıcı etkileşimi yüksek olan kanallar arama sonuçlarında daha önde yer almaktadır.

Reklam verin….​

İmkanınız varsa facebook, youtube ya da diğer sosyal paylaşım sitelerinde düşük bütçeli reklamlar vermek kanalınıza farklı yerlerden trafik sağlayacak ve bu durum arama sonuçlarına olumlu katkı sağlayacaktır.

Videolarınızı ilgi çekici hale getirin…​

Video konusu bulmak için gündemi takip edin ve güncel konular üzerine yoğunlaşın. Videolarınız iyi kurgulayın. 3 saniye bile olsa izleyiciyi sıkacak gereksiz kareleri videonuzdan çıkarın. İzleyiciye dolu dolu bir video izletirseniz onları kanalınıza abone olma veya kanalınızın diğer videolarına göz atma için ikna etmiş olursunuz.

Kamera açılarını iyi ayarlayın. Çünkü insanlar sürekli aynı açıdan çekilmiş ve aynı ses tonuyla anlatılmış videolardan çok çabuk sıkılırlar. Video çekerken 5-10 saniye arasında kamera açılarını değiştirin.

Videoların ilk 10 saniyesinde izleyiciyi videonun devamında eğlenceli vakit geçireceğine inandırmalısınız. Bu nedenle video girişiniz çok iyi olmalıdır. Sıkıcı başlayan videodan izleyici çok çabuk vazgeçecektir.


Video süresini iyi ayarlayın. Youtube ortalama 10-12 dakika arasındaki videoları daha çok önemsemektedir. Bu nedenle video süresini buna göre ayarlayın.

Kısa bir hesap yapacak olursak. Biri 5 dakika, biri 10 dakikalık 2 video olsun. İzleyici iki videoyu da %80 oranında izlesin (süre olarak). Bu durumda 5 dakikalık video ortalama 4 dakika, 10 dakikalık video 8 dakika izlenmiş olacak. Yani iki katı. Bu durumda 1000 kez izlenen videoda 5 dakikalık videodan toplam 4000 dakika, 10 dakikalık videodan 8000 dakika izlenme süresi olacaktır. Bu toplam süre ise sizin yıllık 4000 saatlik limiti aşmanızda olumlu katkı sağlayacaktır.
 
Üst Alt