Yeni AdSense raporlama sayfasını güncellendi

Fekeli

Entrepreneur
olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
312
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Hesap performansınızla ilgili daha kolay ve hızlı bilgi edinmeniz için AdSense'te yeni ve iyileştirilmiş bir Raporlar sayfasını kullanıma sunuyoruz.
Neler değişiyor?
Bugünden itibaren, yeni AdSense raporlama sayfasını tüm yayıncıların kullanımına sunuyoruz. Bu özellik aşamalı olarak kullanıma sunulacağından, kendi hesabınızda görünmesi bir veya iki hafta sürebilir. Hesabınız güncellendiğinde yeni raporlama deneyimine otomatik olarak dahil olursunuz. Sayfanın üst kısmındaki açma/kapatma düğmesini tıklayarak istediğiniz zaman eski ve yeni raporlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu yılın ilerleyen zamanlarında eski raporlama sayfasını kullanımdan kaldıracağız.
Yenilikler
  • Kullanımı daha kolay: Tarih aralıklarını, filtreleri, dökümleri vb. seçmeyi kolaylaştırmak için arayüzü yeniden tasarladık. Ayrıca, metrik ailelerini kaldırdık ve yeni bir metrik seçici ekledik.
  • Görselleştirmesi daha kolay: Grafikleri geliştirdik ve tabloya daha yakın şekilde entegre ettik. Artık her bir veri dizisinde, tek bir tıklamayla grafik üzerinde görüntüleme olanağı sağlayan bir kontrol bulunmaktadır.
  • Mobil cihazlarda daha iyi deneyim: Yeni raporlama sayfasını mobil cihazlar için optimize ettik. Bu, masaüstü ve mobil cihazlarda aynı iyileştirmeleri elde edeceğiniz anlamına gelir.
  • Daha fazla destek: Daha fazla ürün içi yardım ekledik. Artık metriklerin açıklamalarını görmek için imleci arayüzdeki bilgi simgelerinin üzerine getirebilirsiniz.
Sınırlamalar
Raporlama verileri:
  • Tüm AdSense ürünleri (İçerik için AdSense, Arama için AdSense vb.) için raporlama verilerini son 3 yılla sınırlandırdık.
  • Ayrıca, YouTube ve AdMob raporlama verilerinin tamamını (AdSense raporlarındaki ve ana sayfadaki tahmini kazançlardan elde edilen veriler dahil) kaldırdık. Bu değişikliğin faturalandırma ve ödeme verileri için geçerli olmadığını unutmayın.
  • Eski verilerinizi eski Raporlar sayfasından (Eylül sonuna kadar) veya yeni Raporlar sayfasından (2020'nin sonuna kadar) indirebilirsiniz.
AdSense raporlarındaki raporlama verilerinde yapılan değişiklikler hakkında daha fazla bilgi edinin.
Kaydedilen raporlar:
 
Üst Alt