Yatırımcıların elindeki Bitcoin dağılımı

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

sdkbyrm

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
23 Aralık 2020
Mesajlar
813
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Yatırımcıların elindeki Bitcoin dağılımı

Aşağıdaki grafik Bitcoine yatırımda bulunmuş insanların sayıları ve sahip oldukları adetleri göstermektedir.
Birçoğumuza bu tablo oldukça karışık gelecektir ama bu tabloyu yorumlamaya çalıştığımızda ortaya çıkan tablo an itibariyle aşağıdaki gibidir;

Yatırımcıların; _________________ Piyasadaki Bitcoin'nin;
%0,12'si .............................................%87's ine sahip,
%99,88'i .............................................%12's ine sahip.

Yukarıdaki durumu gördükten sonra benim aklıma ilk gelen soru "bu adaletsiz tablo ortada iken gerçekten teknik analiz işe yarar mı?". Eskiden bende çoğumuz gibi yarayacağını düşünüyordum ama bu tablo sonrasında teknik analizden elde edeceğim tek sağlıklı verinin "dip ve tepe noktalarını" belirlemede işe yaracağını anlamış durumdayım. Hal böyleyken öğrenmeniz gereken en önemli indikatörler RSI, Stochalastic, Bollinger ve MACD olduğunu söyleyebilirim. Şimdi soracaksınız Fibonacci işe yaramıyor mu?... Fibonacci sadece balinalar sahnede yokken yarıyor. Onlar devreye girdiğinde her yapılan hesap, analiz geçersiz oluyorki bu gücünde ellerinde olduğu yukarıdaki tabloda açıkça görülüyor.

Buna rağmen teknik analizden uzaklaşmalı mıyız? Kesinlikle hayır. Bu yazıyı okuduktan sonra asıl yapmanız gereken "blockchain.info" adresinden ya da "https://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses…" adresinden tepedeki en zengin cüzdanların hareketlerini takip ederek teknik analiz yardımı ile tepe ve dip noktalarını tespit ettikten sonra sizinde para yatırmanız ya da çekmeniz. Böyle adaletsiz bir düzende yapabileceğiniz en isabetli hareket bu olmalıdır.
 
Üst Alt