Yahoo, Herkesin Kullandığı O Platformu Satın Alıyor!

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

sdkbyrm

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
23 Aralık 2020
Mesajlar
813
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Yahoo, CEO’su Marissa Mayer ile mobil tarafta yeni atılımlar yapmaya devam ediyor.


Geçtiğimiz yaz dibi gören, yapmaya çalıştığı farklı yatırım ve düzenlemelerle toparlanmaya çalışan Yahoo, gözünü pek çok kullanıcının severek kullandığı Foursquare’e dikti.


20 yaşını da deviren Yahoo’nun giriştiği pek çok kalkınma hamlesini şuradan okuyabilirsiniz. Okuyanlar, firmanın son zamanlarda mobil camiaya verdiği önemi de görecektir.


ABD’li firma, şu tür yenilikçi hareketleriyle de göz doldurmuştu hatırlayacak olursanız. Kısacası Yahoo, kurtuluşunun -genelde mobil ağırlıklı olmak üzere- pek çok alanda atılım yaparak gerçekleştiğinin farkında. Foursquare’in satın alınması için sarf edilen çabalar da, bu bağlamda incelendiğinde kulağa oldukça mantıklı geliyor.


New York tabanlı Foursquare ve Swarm’un satın alınması için belirtilen rakam 900 milyon dolar civarında. Kimi kaynaklara göre bu anlaşma yapıldı ve yakın zamanda açıklanacak; kimi kaynaklara göreyse konuşmalar devam ediyor. Her iki firmadan da resmi herhangi bir açıklama gelmiş değil.


Peki,Yahoo’nunFoursquare’i bünyesine katma isteği nereden geliyor?
Birincisi, Foursquare ve Swarm, hâlâ popülaritesini yitirmeyen uygulamalar. Son olarak güncellenmiş hâliyle Windows Phone platformuna gelen Foursquare (ve Swarm), tüm platformlarda mevcut olan uygulamalar. Bu, özellikle Tumblr.’la birlikte Yahoo’nun marka değerini artıracak bir adım. Bunun yanı sıra Yahoo’nun, Foursquare’in veri tabanını özellikle mobil aramalarını zenginleştirmek için kullanacağı söylentileri geliyor kulağa ki, oldukça mantıklı.


Nokia’nın HERE Maps’i elinden çıkaracağı söylentileri de geçtiğimiz güne bomba gibi düşmüş; Nokia da konuyla ilgili, bu haberleri doğrular nitelikte açıklama yapmıştı. Son derece başarılı bir harita platformu olan HERE, otomotiv sektöründe yaptığı atılımlarla da dikkat çekiyor. Yahoo bu konuda da herhangi bir yatırım yapar mı, hep birlikte göreceğiz.
 
Üst Alt