WordPress Fatal Error: Maximum Execution Time Exceeded Hatası Nasıl Çözülür?

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Nelere ihtiyacınız var
Bu rehbere başlamadan önce aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:
  • WordPress Yönetici Paneline erişim
Seçenek 1 – WP Maximum Execution Time Exceeded eklentisi yükleme
WordPress’in muazzam bir kullanıcı topluluğu var ve dolayısıyla ihtiyacınız olan her işlev için bir veya birden fazla eklenti bulunuyor olması muhtemel. Bu maximum execution time – hatası için de geçerli, bu hatayı düzeltmek için WP Maximum Execution Time Exceeded eklentisini yükleyebilirsiniz. WordPress eklentileri nasıl yüklenir detaylı şekilde görüntülemek için bu rehberimize göz atabilirsiniz.
Bu eklenti .htaccess dosyanızı değiştirerek script’in zaman sınırını yükseltir. Eklentiyi yükledikten sonra yapmanız gereken başka bir şey bulunmuyor, her şey eklenti tarafından hallediliyor. Eklenti için ayarlar sayfası bulunmadığından herhangi bir değişikliği geri almak isterseniz sadece eklentiyi kaldırın bu şekilde .htaccess dosyasındaki değişiklikler geri alınır.
Seçenek 2 – .htaccess dosyasını manuel olarak düzenleme
Eğer sorun çözülmediyse veya halihazırda çok fazla eklenti yüklediğinizden listeye daha fazlasını eklemek istemiyorsanız, .htaccess dosyasını manuel olarak düzenleyerek script’in çalışma sınırını yükseltebilirsiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu hosting kontrol panelinizde bulunan Dosya Yöneticisi‘ni kullanmaktır. Eğer .htaccess dosyasını nasıl bulacağınıza emin değilseniz bu bağlantıdaki detaylı rehbere göz atabilirsiniz. Aşağıdaki kodu .htaccess dosyasının en sonuna yapıştırarak değişikliği kaydedin:
php_value max_execution_time 60
edit.jpgBu işlem script’in çalışma süresini 60 saniyeye (1 dakika) yükseltecektir. Eğer aynı hatayı almaya devam ediyorsanız bu değeri 120/180 saniye gibi daha yüksek değerler ile değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
Seçenek 3 – Max_execution_time değerini cPanel ile değiştirme
Eğer cPanel kullanıyorsanız, max_execution_time değerini doğrudan cPanel aracılığıyla yükseltebilirsiniz. Select PHP Version bölümüne gidin.
phpselect.pngŞimdi Switch To PHP Options bağlantısına tıklayın.
phpoptions.pngMax_execution_time satırında bulunan varsayılan değeri yükseltin. Bu değer genellikle 30 saniye olarak düzenlenmiştir, bizim örneğimizde bu değeri 60 saniyeye yükseltiyoruz. Değişiklikleri kaydetmek için Applybutonuna tıklayın.
exetime.pngHepsi bu kadar, internet sitenizin max_execution_time değerini başarıyla yükselttiniz.
 
Üst Alt