vBulletin Güvenlik Kodu Resmi Çalışmıyor - Çözümü

sdkbyrm

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
23 Aralık 2020
Mesajlar
813
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
vBulletin kullanıcılarının güvenlik kodu (GD Modülünün çalışmaması) sorunu sık sık olur.Kayıt olurken ve aramalarda bu güvenlik kodu resminin olduğu yer boş olur veya resim üzerindeki yazılar çıkmaz.Bu sorunun nedeni ise gd modülünün yüklü olmamasıdır.
Kendi sunucuları kullanan kişiler için bu sorunu nasıl çözeceklerini veriyorum.


whm panelinden software----->apache upate linke tıklayınız.Bunu işlemi gerçekleştirmeden önce httpd.cnf ve php.ini dosyalarının yedeklerini ssh tan mutlaka alınız.


Bu şu şekilde yapacaksınız.
ssh dan root girişi yapanız.komut satırına "pico /etc/httpd/conf/httpd.conf" yazınız açılan dosyanın içeriği bir kaydediniz.
Aynı şekilde php.ini dosyanız nerede ise onuda kaydediniz.Bu iki işlem sadece tedbir olarak yapılmaktadır.
Apache update kısmında 5 seçenek önünüze gelecek.
Bu seçeneklerden;7


PHP Encryption and Image Manipulation bunu işaretleyerek "Start customizing based on profile" tıklayın açılan sayfada apache sürümünüzü seçin.En son sürüm ne ise onu seçin.
Yeni gelen ekrandan php sürümünüzü seçin.Devam edin.
Şimdiki gelen ekranda sadece "Frontpage" seçeneğini seçin. devam edin.
Yeni gelen ekranda modüller gelecek.Burada seçili olanlar standart olanlardır.Sizin ayrıca istediğiniz modül varsa seçin ve "Save and Build" seçeneğine tıklayın.20-40 dk yüklemeden sonra karşınıza pencere çıkacak.php "Configure Suexec" onaylayın ve sunucunuzu yeniden başlatın.apache ve php sürümünü yükseltmiş olacaksınız hemde eksik olan modülleri yüklemiş olacaksınız.Kolay gelsin.
 
Üst Alt