vBulletin Forumunuz için Adsense Onayı Almak

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

sdkbyrm

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
23 Aralık 2020
Mesajlar
813
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
vBulletin Forumunuz için Adsense Onayı Almak


Google Adsense, sitelere reklam verme konusunda çok titiz davranıyor. Özellikle Türkiye'deki siteler için olağanüstü nazlıdır kendisi. En zor onayı da forum sitelerine veriyor. Aslında her forum sistemine göre püf noktaları var bu işin de... Bu konuda vBulletin lisansı olan forum sitesi sahiplerine kolay ve hızlı Adsense onayı almayı anlatıyorum.vBulletin bildiğiniz gibi ticari lisansı olan bir forum sistemidir. Bu nedenle, Google zaten aşırı zorladığı forum sitelerini, bir de lisanslı mı, lisanssız mı diye inelemekle uğraşmamak için vBulletin ile anlaşmalı olarak özel bağlantı eklemiş. Siz de vBulletin hesap panelinize girerek aşağıdaki işlemleri yapın.original-8a7ffc0cadd347dce30a47e6b918b60b.pngBurada gördüğünüz gibi vBulletin lisans panelinizde Google Adsense bağlantısı var. O bağlantıya tıklayalım. Direkt adresi: https://members.vbulletin.com/adsense.php

original-5b660ebd6667c2ea5b8fc37447dc5e41.pngSayfayı açınca hemen ilk cümlelerde şu ifade yer alır:


Google AdSense Account Status - Action Required


A Google AdSense account is associated with your vBulletin.com account. However, your AdSense account is not associated with vBulletin.com in AdSense. To reassociate a new Google AdSense account, please click here.Burada here yazan yere tıklayın.

Karşınıza şu ekran gelecek.

original-c9692455503365cf5b6d8d302f55c023.pngBurada Website URL yazan yere vBulletin lisansınızın kayıtlı olduğu sitenizin tam adresini yazın ve Proceed to Google'a tıklayarak Google Adsense başvuru sayfasına geçin.

original-8c35c3ea1afb48a946038628ff3d23b8.pngGördüğünüz gibi Google Adsense başvuru ve kayıt sayfası geldi. Eğer daha önce banlanmamaış bir Google hesabınız varsa onunla oturum açıp başvurunuzu gerçekleştirin. Daha önce banlanmış bir hesabınız varsa, yeni bir Google hesabı açarak başvuru yapın.


İşte hepsi bu kadar. Bundan sonra hızlı bir inceleme ile kısa sürede forumunuz için Adsense onayı alırsınız. Tabi Google reklam politikalarını ihlal eden bir durum yoksa...


Not: vBulletin forumunuz için aldığınız Adsense hesabını başka sitelerde kullanamazsınız. Bu hesap sadece o forum için verilmiş taşıyıcı hesap'tır. Aynı Blogger ile aldığınız hesap gibi. Ama forumlardaki dinamizm daha iyi olacağından Blogger'a göre daha fazla kazanç sağlayacaktır.
 
Üst Alt