Twitter’da Tweetleri Düzenlemek Mümkün mü?

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Twitter kullanıcılarının en çok istediği özellik attığı tweeti düzenleme butonun Twitter’a eklenmesidir. Ancak maalesef bu özellik halen yakın bir zamanda mümkün görünmüyor. Çünkü Twitter kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey Twitter düzenleme özelliğinin “Muhtemelen asla” olmayacağını söyledi. Yani, şuan için böyle bir özellğin geleceğini söyleyemeyiz.
Twitter Düzenleme Düğmesi İsteğinin Kısa Geçmişi
Twitter, kullanımda olduğu sürece boyunca, kullanıcılar “Düzenle düğmesi” istiyor. İster bir yazım hatasını düzenlemek ister daha sonra kamuoyunda pişman olduğunuza dair bir görüş belirtmek gibi hatalar yapmak insanın doğası gereği olası durumlardır. Bu nedenle insanlar Tweet düzenlemk istiyor. Ancak şu açıdan da bakıldığında Tweet beğeni ve tekrar paylaşım olan bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle düzenleme yapacağınız tweet diğer insanları da etkileyeceği için düzenleme özelliğinin gelmemesi de oldukça adil bir durumdur.
2017 yılında Jack Dorsey, Twitter’ın kullanıcıların tweet’lerini düzenlemesine izin vermeyi düşündüğünü belirtmişti . Ancak daha sonra, her hangi bir özellik düzenlemesi gelmedi. Yakın bir gelecek de olmasa da ilerleyen yıllarda diğer kullanıcıları etkilemeden düzenleme özelliği gelebilir mi?
Jack Dorsey, Twitter’ın neden kullanıcıların tweet’lerini düzenlemesine izin vermediğini açıkladı. Özellikle retweetlerle ilgili olarak Düzenle düğmesi eklemenin olası risklerine dikkat çekiyor.

“Ama muhtemelen asla yapmayacağız” diyerek sonuçlandırıyor. “Asla” güçlü bir kelime olmakla birlikte, “muhtemelen” kullanımı, Twitter’ın gelecekte fikrini değiştirmesi için kapıyı açık bırakıyor demektir.
İstemediğiniz Tweet’i düzenleme yerine Tweet’i silmek şuan için tek çözümdür.
 
Üst Alt