Twitter Hesabınızı Özelleştirin

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
391
Twitter hesabınız varsayılan olarak herkese açık olarak ayarlanmış, ancak yalnızca onaylanmış kullanıcıların tweet’lerinizi alabilmesi ve görüntüleyebilmesi için gizli hale getirebilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için bu wiki’yi okuyun.

Tweet’lerinizi korumanın ne yapacağını anlayın. Twitter hesabınızı ve tweet’lerinizi özel kılarak korumaya karar vermeden önce, neyin gerekli olduğunu anladığınızdan emin olun.

Bir kere tweet’lerinizi kişiselleştirdiğinizde:
Diğer kullanıcıların sizi takip etmek için bir istek yapması ve tüm istekleri onaylamanız gerekir.Tweetleriniz yalnızca onaylı takipçiler tarafından görülebilir.
Diğer kullanıcılar sizi retweetleyemez.
Tweet’leriniz Google aramalarında görünmeyecek ve yalnızca onaylı takipçileriniz tarafından yapılan Twitter aramalarında görünecektir.
Gönderdiğiniz herhangi bir @ yanıt, onaylanan takipçilerinize gönderilmedikçe görünmez. Örneğin, bir ünlüleri tweetlerseniz, sizi takip etmelerini onaylamadığınız için onu göremezler.

Hesabınız herkese açık iken tweetlediğiniz her şey artık özel olacak ve yalnızca onaylı takipçileriniz tarafından görüntülenebilir veya aranabilir.
Sadece tweetlerinize kalıcı linkleri onaylanmış takipçilerinizle paylaşabileceksiniz.
Kullanıcı adınız ve şifrenizle Twitter hesabınıza giriş yapın.
“Ayarlar ve Yardım” simgesine tıklayın. Bu, sayfanın sağ üst tarafında bulunur. “Ayarlar” seçeneğine ilerleyin ve tıklayın.
“Gizlilik ve güvenlik” etiketli sekmeye tıklayın. Gizlilik bölümüne gidin ve ardından hesabınızı özel yapmak için “Tweetlerimi Koru” kutusunu işaretleyin.
Ayarlar sayfasının en altına gidin ve “Değişiklikleri kaydet” i tıklayın. İleride, yayınladığınız tüm tweet’ler korunacak ve yalnızca mevcut Twitter takipçileriniz tarafından görülecektir.
Tweet’lerinin korumasını kaldır. İşlemi tersine çevirmek ve tweetlerinizi tekrar genel yapmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken “Tweetlerimi Koru” kutusunun işaretini kaldırmak.

Hesabınız gizliyken yayınladığınız korunan tweetlerin artık herkese açık olacağını ve herkes tarafından görülebilecek ve aranabilecek durumda olacağını unutmayın.
Ayrıca, hesabınızı herkese açık hale getirmeden önce otomatik olarak kabul edilmeyeceğinden, bekleyen takipçilerin isteklerini gözden geçirmeniz gerekir. Bunu yapmazsanız, bu kullanıcıların sizi tekrar takip etmesi gerekecektir.

Tarama İsteği
1 Ana sayfana git.
2 Yeni takipçi istekleri için kontrol edin. Bir Twitter kullanıcısı size bir takip isteği gönderdiyse, sol kenar çubuğundaki büyük bir düğme, X takipçisi sayısını incelemeniz gerektiğini gösterir.
Ayrıca yeni bir takipçi isteğiniz olduğu konusunda sizi uyaracak bir e-posta bildirimi de gönderilecektir.

3 Takipçi isteklerinizi gözden geçirin. Potansiyel takipçilerinizin profillerini incelemek için yeni takipçi istek düğmesini tıklayın. Her kullanıcının Twitter kullanıcı adını, profil fotoğrafını ve Twitter profiline bir bağlantı görebileceksiniz.

4 Takipçi isteklerinizi kabul etmek veya reddetmek için “Onayla” veya “Reddet” düğmelerine tıklayın. Reddettiğiniz kullanıcılar bilgilendirilmez. Kabul ettiğiniz kullanıcılar artık tweetlerinizi okuyabilecek ve arayabilecekler, ancak onları tweetleyemeyecekler (takipçileri tweetlerinizi görüntüleme iznine sahip değil).
 
Üst Alt