Kayıt ol

Topluluğumuzun En Genç Üyeleri İçin Instagram'ı Daha Güvenli Hale Getirmek

Witcher

Paylaşım Ekibi
Domain Broker
Topluluğumuzun en genç üyeleri için daha güvenli bir deneyim oluşturma çalışmalarımızda birkaç güncellemeyi duyuruyoruz.

Doğum Tarihinizi Sormak

Bugünden itibaren, Instagram'da bir hesap oluştururken doğum tarihinizi isteyeceğiz. Kullanım Koşullarımıza göre, çoğu ülkede hesabınızın olması için en az 13 yaşında olmanız gerekir. Bu bilgileri istemek, reşit olmayan kişilerin Instagram'a katılmalarını önlemeye, gençleri daha güvenli tutmamıza ve genel olarak yaşa daha uygun deneyimler sunmamıza yardımcı olacaktır. Doğum gününüz Instagram'daki diğer kullanıcılar tarafından görülmeyecek, ancak kendi özel hesap bilgilerinizi görüntülerken görebileceksiniz.

Facebook hesabınızı Instagram hesabınıza bağladıysanız, Facebook profilinizdeki doğum tarihini ekleriz. Bu herkese açık bilgiler değildir ve Instagram'da kendi hesap bilgilerinizi görüntülerken yalnızca siz görebilirsiniz. Facebook'ta doğum tarihinizi düzenlemek Instagram üzerinde de değişecektir. Bir Facebook hesabınız yoksa veya hesaplarınızı bağlamadıysanız, doğum gününüzü doğrudan Instagram'a ekleyebilir veya düzenleyebilirsiniz.
Yaşa Uygun ve Daha Güvenli Deneyimler Oluşturma

Önümüzdeki aylarda, bizimle paylaştığınız doğum günü bilgilerini hesap kontrolleri hakkında eğitim ve gençler için önerilen gizlilik ayarları gibi daha özel deneyimler oluşturmak için kullanacağız.

Mesajlaşma Gizliliğinin Güçlendirilmesi

Son olarak, size Instagram'da kimlerin doğrudan mesaj gönderebileceğini kontrol etmenize yardımcı olacak adımlar atıyoruz. Bu, yalnızca takip ettiğiniz kişilerin mesaj göndermesine izin vermenize ve sizi grup dizilerine eklemenize olanak tanır. Bu ayarı etkinleştiren kişiler artık izlemeyi seçmedikleri kişilerden mesaj, grup mesajı isteği veya hikaye yanıtı almaz.

Bu en yeni güncellemeler, Instagram'ın özellikle topluluğumuzdaki en genç insanlar için güvenli ve destekleyici bir yer olmaya devam etme taahhüdümüzün bir parçasıdır. Instagram Yardım Merkezi'nden daha fazla bilgi edinebilirsiniz .
 
Üst