Tesirli Anahtar Kelimeleri Nasıl Seçerim?

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

sdkbyrm

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
23 Aralık 2020
Mesajlar
813
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Merhaba arkadaşlar


Anahtar kelimelerin doğru seçilmesi, reklamınızın başarısı açısından oldukça önemlidir. Doğru anahtar kelimeleri seçin ve reklamlarınız için doğru hedef kitleyi belirleyin. Bunun anlamı, potansiyeli en yüksek müşteriler ile bağ kurmanız, daha fazla satış yapmanız ve reklam yatırımlarınızdan en yüksek getiriyi sağlayabilmenizdir.


Reklamınız için anahtar kelimeleri, AdWords Starter Edition hesabınızı ilk kez oluştururken seçersiniz. Hesabınız ayarlandıktan sonra yeni anahtar kelimeler ekleyebilir veya mevcut anahtar kelimeleri düzenleyebilir ya da kaldırabilirsiniz. Doğru anahtar kelimeleri seçmek için aşağıda bazı ipuçları verilmiştir:


Anahtar kelimelerinizi reklam metninize eşleyin. Anahtar kelimeleriniz, reklamını yaptığınız ürün veya hizmetle yakından ilişkili olmalıdır. Böylece reklamınıza, sunduğunuz ürün veya hizmetle ilgilenen kişiler tarafından daha fazla tıklanır.
Yeni reklamverenlerin çoğu, reklamlarıyla alakalı olmayan birçok anahtar kelime girmektedir. Reklamlarının daha fazla kişi tarafından görüntüleneceğini düşünerek popüler TV dizilerinin veya "spor" gibi genel konuların adlarını seçmektedirler. Sonuç? Reklamı gören çoğu kişi aslında başka konularda bilgi aramaktadır. Reklamveren, potansiyel müşteri olmayan kişilerin tıklamaları nedeniyle maddi zarara uğramaktadır.


İlişkili olmayan çok sayıda anahtar kelime yerine birkaç tane alakalı anahtar kelime seçmek maddi açıdan daha kazançlıdır. Anahtar kelimelerinizi reklam içeriğinizle eşleyerek, sattığınız öğeleri isteyen bir hedef kitleye ulaşabilirsiniz.


Açık olun. Spesifik olun. Çiçek satıyorsanız, çiçekler gibi genel anahtar kelimeler yerine kırmızı güller gibi spesifik anahtar kelimeler kullanın. Çiçekler için arama yapan biri, çok çeşitli nedenlerle herhangi bir tür çiçek arıyor olabilir. Kırmızı güller veya uzun saplı güller gibi anahtar kelimeler daha iyi sonuç verecektir.


20'den az anahtar kelime kullanın. Doğru seçilmiş birkaç anahtar kelimeyle daha iyi sonuçlar alırsınız. Starter Edition anahtar kelime listenizi 20 veya daha az anahtar kelimeyle sınırlamanız önerilir. Böylece, istediğiniz hedef kitlenin dikkatini çekebilir ve reklamınıza en uygun anahtar kelimelere odaklanabilirsiniz.


Farklı seçenekleri deneyin. Reklamlarınız birkaç gün yayınlandıktan sonra, hangi anahtar kelimelerin en düşük ücretle en çok tıklama aldığını görmek için hesabınızı kontrol edin. İşe yarayan anahtar kelimeleri hassaslaştırın. İşe yaramayanları ayıklayın. Kırmızı güller işe yarıyorsa, taze kırmızı güller ve başka çeşitlemelerini eklemeyi deneyin. Ayırabileceğiniz bütçeniz varsa, yeni anahtar kelimeler deneyin.
 
Üst Alt