Sitenize Alexa Rank Kodu Ekleme

sdkbyrm

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
23 Aralık 2020
Mesajlar
813
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Sitenize Alexa Rank Widget Kodu Ekleme

Sitenize alexa sıralama kutusu ekleyerek, tarayıcılarında Alexa Toolbar kullanmayan ziyaretçileriniz hakkında da Alexa'nın bilgi edinebilmesinin sağlanacağı ve bu sayede sitenizin Alexa sıralamasında daha iyi konumlara geleceği düşünülür. Ben bunun çok etkili olacağına inanmıyorum ama bu konuyla ilgili merakla araştırma içine giren arkadaşlara Alexa rank widget kodu ekleme yolunu anlatmak istedim.

İlk olarak Alexa Internet - Traffic Widgets giriniz.
Kutucuklara sitenizin linkini yazınız.
"Build Widget" tıklayınız.
Çıkan kodlardan beğendiğiniz bir tanesini kopyalayın ve sitenizde uygun gördüğünüz bir yere yapıştırınız. En güzel footer'da durur.

Alexa Rank Kodunu Sitenize Eklemezseniz, Alexa İçin Ne Farkeder?

Arama motorları çok link çıkışı yapan siteleri sevmez. Ama hiç link çıkışı yapmayan siteleri de sevmez. Bu yüzden, tüm dünyada güvenilirliği bilinen, mesela Alexa, Dmoz gibi sitelere link vermek faydalıdır. Garantili link önerme işlevini yerine getirmiş olursunuz.

Gelelim Alexa için rank widget yayınlamanın etkisine; bu öyle çok büyük bir ilerleme sağlamaya yeterli olamasa da, küçük bir miktar, alexa sıralamanıza olumlu etki eder. Alexa kendisini öneren siteyi elbetteki sever. Etkinin daha fazla olması için, özellikle, Alexa doğrulamasını da yapınız ki, sizin de Alexa içinde kayıtlı bir yeriniz olsun.

Hani diyeceksiniz ki, "Alexa için kaydolmaya gerek yok, Alexa tüm siteleri görür." Bu içi boş bir iddiadır. Evet görür ama, sitenizin tanımını yapmaz, öylesine bir link olarak görür. Oysa kaydolup, doğrulayarak, sitenizin istediğiniz şekilde tanımlanıp, Alexa üzerinden doğru hedeflendirme ve kategorizasyona göre yerleşimini sağlarsınız.

Daha fazla ilerleme için de, Alexa linkiniz üzerinden uzun süreli hit almak, sitenizi ziyaret edenlerin Alexa Sparky, ya da en azından Alexa Toolbar kullanmaları gerekir. Bunu sağlamak bizim elimizde değil. Ama bu şekilde Alexa Sparky veya Alexa Toolbar kullanarak Karşılıklı dolaşım yapılan dayanışma grupları var. Bunlara katılmanızı öneririm.

Not: Alexa Widget scripti Kasım 2016'da iptal edilmiştir.
 
Üst Alt