Seo Nedir , Seo’ya Giriş

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

XenYt

Paylaşım Ekibi
Üyelik Tarihi
25 Ekim 2020
Mesajlar
24
Beğeniler
3
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
seo-nedir.png

Seo nedir , SEO ne işe yarar , arama motorlarını nasıl anlarız gibi sorularınıza cevap olarak bir makale yazdım.Umarım beğenirsiniz.

SEO Nedir ?

Seoyu kısaca tanımlamak gerkirse Seo bir web sitesinin arama motorları gözündeki değeridir.Yani seo sitenize Google , Yandex veya Bing gözüyle bakmaktır.Onu iyice taramak ve hatalarını tespit ederek üst sıralara taşımaktır.Yani SEO bir websitesini arama motorlarının gözüne sokmaktır bi nevi.

Sitem Ne Zaman İlk Sayfada Olur?

Arama motorlarını anlamak için onların gözünden bakmak lazım websitenize.Websitenizdeki makaleler özgün mü? Websiteniz güncel mi , yani ayda bir mi makale giriyorsunuz günde bir mi ? Hostinginiz nereli ve hızlı mı ? Websitenizdeki resimlerde , linklerde “alt” ve “title” etiketleri bulunuyor mu ? Bunlar sadece bazıları ve arama motorları için bu kriterler oldukça önemli.

Aslında bu birazda size bağlı.Websitenizi güncel tutup yukarda belirttiğim kriterlere uyarsanız ilk sayfada çıkmak sizin için pek de zor olmayacaktır.Birde üstüne kaliteli bir siteden backlink alırsanız bu sizin faydanıza olacaktır.Fakat burda önemli nokta bize backlink verecek sitenin kaliteli olmasıdır.Burdaki kaliteden kasıt sitenin Alexa , Pagerank ve Trustrank gibi değerleridir.Bu sayede arama motorları sizi daha çabuk görecek ve daha çabuk imleyecektir.


Sitem İlk Sayfada Kalıcı Olur mu ?

lk sayfadasınız tamamdır peki nasıl yerimizi koruruz ? Burda iş sitenizin kalitesine kalıyor.Önemli olan sadece ilk sayfada çıkan makaleniz veya yazınız değildir.Diğer makaleleriniz de burda devreye girip önemlerini gösteriyorlar.Diğer makaleleriniz altında çıkan benzer yazılar size otomatik olarak site içi link veriyor ve arama motorlarının ordan oraya atlamasını sağlıyor.Bu arada ilk sayfaya çıkaracağınız makaleyi yazarken ” kalın,italik,altı çizili ” taglarını kullanmanızda sizin yararınıza olacaktır.

Unutmayın başarıya giden yol sabırdan geçer.Her şey sabırla olur.Sabrederseniz emeğnizin karşılığını alırsınız.
 
Üst Alt