Pinterest Spam ve Sebebsiz Askıya Alınan Hesaplar

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

Fekeli

Entrepreneur
Olwa.Net PHP
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
315
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Pinterest hesabınız spam nedeniyle mi askıya alınmış? yoksa sebepsiz mi? Ne yazık ki, bunlarla neredeyse bazı pinterest kullancıları karşılaşıyor. Hesabınızı yeniden etkinleştirmek ve Pinterest'te gelecekteki sorunları önlemek için yapmanız gerekenler;

Pinterest'i içerik oluşturucu olarak kullanıyorsanız, Pinterest'ten men edilmeniz, normal kullanıcılar için değil, sizin için çok önemlidir. Yani, Pinterest hesabınızla ilişkilendirilmiş bir web siteniz, blogunuz ya da Instagram, Youtube hesabınız var ve içeriğinizi tanıtmak ve Pinterest'ten trafik çekmek istiyorsunuz.

Düzenli bir kullanıcı Pinterest'te başını belaya sokarsa, onun için en kötü senaryo, üzerine kurulu panolarının ve görüntülerinin kaybolmasıdır. Ancak normal bir kullanıcı her zaman yeni bir hesap oluşturabilir ve Pinterest'te tasarruf etmeye devam edebilir.

Ancak, bir içerik oluşturucunun Pinterest'ten yasaklanması için, alanlarının veya hesaplarının işaretlendiği (işaretlendiği) ve Pinterest kaldırılmadığı sürece, aynı web sitesinin yeni bir hesap oluşturması ve tekrar Pinterest'ten trafik çekmeye başlaması mümkün değildir.

PİNTEREST HESABIMI NASIL YENİDEN ETKİNLEŞTİREBİLİRİM ?

İlk olarak, orijinal bir içerik oluşturucusuysanız ve spam yapan biriyseniz panik yapmanıza gerek yok. Tüm platformların, özellikle de aktif büyüme ve gelişme aşamasındaki (Pinterest gibi) sistem sorunlarına sahip ve hataların olabileceğini unutmayın.

PİNTEREST HESABINIZI NASIL GERİ ALABİLİRSİNİZ?

Pinterest'teki tüm emek verilmiş çalışmalarınız bir an içinde virane edildiğinde bunun nasıl bir his olduğunu biliyorum ve Pinterest'te yüzlerce gerçek spam gönderen kişinin pinlerinizi çalıp içeriğinizi otomatik olarak kazıdığı zaman bunun haksız olduğunu hissediyorum.

Bunu hepimiz biliyoruz. Ancak, e-posta taleplerinizin ve itirazlarınızın, duyguları olan insanlar tarafından bir noktada okunacağından da eminim. E-postanızı okuyan kişi, Pinterest algoritmasıyla hiçbir ilgisi olmayan, spam filtreleri üzerinde kontrol sahibi olmayan, ancak hesabınızı eski durumuna getirme veya hesabınızı kapatma konusunda karar verme yetkisine sahip bir destek temsilcisidir.

Pinterest ücretsiz trafik getiren bir platform olarak takdir ettiğinizi gösteren bir e-posta yazarak daha iyi olduğunu söyleyin. Pinterest’e reklam verirseniz, bunu bir ifade olarak değil, Pinterest’e ne kadar güvendiğinizi göstermek için de belirtin.

Yasal bir içerik oluşturucu olduğunuzu açıkça belirtin, yalnızca yetkili zamanlayıcılar kullandığınızı (veya yalnızca el ile sabitlemeyi) bahsedin. Spam filtrelerini tetikleyen kazayla bir şey yapmış olabileceğinden şüpheleniyorsanız, bunun için özür dileyin ve ileriye çok dikkat edeceğinizi söyleyin.

  1. Adım. Creators-support@pinterest.com adresinde yardım isteyen bir e-posta gönderin . İçerik Oluşturucu Desteği, yasal blogcuların ve içerik oluşturucuların Pinterest ile ilgili sorunlarını daha hızlı çözmelerine yardımcı olmak için 2018 yılında oluşturulan ve Pinterest'teki ayrı bir ekiptir.
  2. Adım. Geri bildirim almak için 1-2 iş günü bekleyin (Pinterest hafta sonlarında yanıt vermiyor).
  3. Adım. Bir kişinin adıyla imzalanmayan bir e-posta yanıtı aldıysanız ve birkaç gün içinde aldıysanız, muhtemelen "Pinterest takımı" tarafından imzalanan hazır cevaptır. Buna bir daha cevap vermeye çalışmalı veya daha önce göndermişseniz, Creators e-postasından gelen geri bildirimi beklemelisiniz.
Bu hazır cevapların sorunu, gerçekten korkutucu bir şekilde ifade edilmiş olmalarıdır. Kararın kesin olduğunu ve hesabınızın geri alınmayacağını söyleyebilirler, ancak çoğu durumda insanlar hesaplarını "kesin kararlar" dan kısa bir süre sonra geri aldı.

Hesap Askıya Alma ve Engellenen Site Arasındaki Fark Nedir?

Nadir durumlarda, Pinterest bir hesabı askıya almak yerine bir web sitesini engelleyebilir. Bunlar iki farklı ceza türü.
Blogcular tarafından bildirdiğim vakaların çoğuna hesap erteleme deniyordu hesap profili bağlantısı Pinterest'te aranamaz, hesap sahibi profiline erişemezdi, ancak diğer kullanıcılar tarafından Pinterest'te kaydedilen tüm pin bağlantıları aktif olmak ve web sitesine trafik çekmek için beklemeleri gerekirdi.

Pinterest web sitesini engellediğinde kendi web sitem bir zamanlar ikinci ve çok nadir görülen durumdan etkilendi . Yüzlerce okunaklı blogcunun sitelerinin bir gecede Pinterest'te engellendiğini fark ettikleri 2018 yazının ortasında oldukça bilinen bir aksaklık oldu (bu olduğunda hiçbir e-posta bildirimi gönderilmedi). Pinterest bunun bir aksaklık olduğunu doğruladı ve tüm hesapları 24-48 saat içinde yeniden görevlendirdi.

Bu durumda ne olur hesap askıya alınması için yukarıda açıklanan tüm sınırlamalar, ancak bunun üzerine, bu etki alanına bağlı tüm mevcut pinler, kullanıcıların web sitesinin spam için engellendiğini bildiren bir hata döndürüyor. Bu, hesap sahibi tarafından kaydedilenler ve aynı web sitesine bağlı tüm hesaplara dahil tüm pinlerin etkileşimi düşer. Pinterest'ten gelen tüm trafik hemen durur ve kelimenin tam anlamıyla 0'a gider.

Pinterest hesabınızın askıya alınmasını önleme

Pinterest hesapları, diğer kullanıcılar tarafından işaretlendiklerinden veya çok sayıda DMCA şikayeti aldıklarından veya bazı spam filtrelerini tetiklediklerinden ve bazen de sistem aksaklıklarından kaynaklandığından dolayı askıya alınırlar.
Pinterest'in spam filtreleriyle ilgili tüm arka uç ayrıntılarını bilmiyoruz, ancak bazı bilgiler zaman içinde bir ceza ya da başka bir ceza alan kullanıcılar tarafından paylaşılıyor. Hesabınızın askıya alınmasına yol açabilecek her türlü hata türünün bir özetini belirteceğim..

  1. Topluluk kuralları sayfasını okuyun bu sayfada bulacağınız her şey çok önemlidir ve bu kuralların ihlali hesabınızı askıya alabilir. Spam ve Kalite bölümünü özellikle dikkatlice okumanızı tavsiye ederim .
  2. Bir işletme hesabı kullanın ve bir web sitesini tanıtmak için kullanıyorsanız etki alanınızı doğrulayın . Ticari amaçlarla kullanılan kişisel hesaplar sıklıkla kapatılır. Takipçilerinizi kaybetmeden kişisel hesaptan işletmeye de dönüştürebilirsiniz. Burada işletme hesapları oluşturma ve zengin pinleri etkinleştirme hakkında her şeyi okuyun.
  3. Diğer kullanıcıları spam olarak belirlemek için Pinterest mesajlarını kullanmayın . Bu çok kötü bir fikir, özellikle de bu mesajların içine bağlantılar gönderirseniz Kullanıcılar sizi işaretlemeseler bile, Pinterest bu davranışla tetiklenen spam filtrelerine sahip görünüyor. En azından, bir blogcunun hesabının sebepsiz yere askıya alındığını iddia ettiği davalardan birinde, en sonunda Pinterest'ten biri, grup kurullarına katılma istekleri içeren mesajlar göndermek için hesabının cezalandırıldığını söyledi. Muhtemelen bu isteklerle kendi sitesine bağlantılar ekledi. Grup panolarına başvurmak istiyorsanız, istekleriniz için size bir e-posta adresi verenleri bulmaya çalışın.
  4. İllegal görüntüler kullanmayın ve size ait olmayan resimlerden kaçının kesinlikle kullanmayın . Bu ciddi. 3 DMCA'nın şikayetinden sonra sitenizin askıya alınabileceğine inanıyorum. Evet, hatalar oluyor ve başka sitelerden hiç resim kullanmadıklarını iddia eden blogcuların raporlarını gördüm, ancak birileri kısa süre içinde birkaç kez rapor ettiler ve bunların rakip olabileceğinden şüpheleniyorlar.
Unutmayın, böyle bir şey size gelirse, ne olduğunu düşündüğünüz temyiz ve açıklama hakkınızı kullanabilirsiniz.
Evet, spam filtreleri tetiklenebilir ve hesabınız otomatik olarak askıya alınabilir. Ancak itiraz ederseniz, bir noktada gerçek bir kişi hesabınıza bakacak. Ve Pinterest için çalışan kişilerin birkaç kez yanlışlıkla belaya giren bir hesap ile diğer sitelerin resimlerini ve pinlerini sistematik olarak kullanan hesaplar arasındaki farkı görecek kadar akıllı olmalarını beklemeyin.
DMCA şikayetleriyle ilgili sorunları en aza indirmek için Google'da bulduğunuz resimleri kullanmayın. Ücretsiz veya ücretli stok görüntü sitelerini kullanın ve her zaman stok sitenizin hesabında görüntüyü oradan indirdiğinizi ve ne tür bir lisans kullandığınızı kanıtlayın.
  1. Sabitlemenizi veya Pinterest'te Yetkili Pazarlama Ortakları listesinde olmayan diğer etkinlikleri otomatikleştiren hiçbir yetkisiz yazılım kullanmayın . Pinterest'te program yapmak için yaygın olarak kullanılan en Pinterest merkezli araç Tailwind'dir.
  2. Aynı pini kısa bir süre içinde birden fazla kez kullanmayın (özellikle aynı panoya). Eklentilerle pinleme yapıyorsanız, bunların nasıl kullanılacağını anladığınızdan emin olun, çünkü birkaç ayar yanlış yapılmışsa, zamanlama araçları aynı pinleri birçok kez kaydedebilir. Pinterest Automatic ile yeni başlıyorsanız, tüm ayarları en baştan ve sorunsuz yaparak başlamalısınız.

Hesabınız hiç askıya alındı mı ? Alındıysa sebebleri neydi? Yeniden etkinleştirilmesi ne kadar sürdü? Fırsat buldukça deneyimlerimizi paylaşalım, böylece son zamanlarda pinterest spam ve ban mağduru olmuş insanlara yardımlarımız olabilir.
 
Üst Alt