Nisan 2019 Adsense Reklam Yerleşim Güncellemesi

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

Fekeli

Entrepreneur
Olwa.Net PHP
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
606
Beğeniler
315
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Adsense 2019 Nisan Reklam Yerleşim

Reklam yerleşimi: KARE -> http://prntscr.com/nhdy6r

Reklam yerleşimi: YATAY -> http://prntscr.com/nhdz6c

Reklam yerleşimi: DİKEY -> http://prntscr.com/nhdzge

SON GÜNCELLEME:
Reklam birimleri


Reklam birimleriyle ilgili en son güncellemeler


Reklamcılık ürünlerimizi modernleştirmek için durmadan yatırım yapmaya devame ediyoruz. Bunun sonucunda, hesabınızdaki reklam birimlerinde bazı önemli değişiklikler yapılacak. Reklamlar sayfanız, Nisan 2019'dan itibaren bu değişiklikleri yansıtacak şekilde güncellenecek.
Neler değişecek?
  • Reklam boyutları: Reklam birimlerini oluşturma ve yönetme işlemlerini kolaylaştırıyoruz. Oluşturduğunuz tüm yeni reklam birimleri varsayılan olarak duyarlı olacak, daha yüksek performans ve esneklik için mobil ve masaüstündeki farklı ekran boyutlarına göre ayarlanabilecek. Daha fazla özelleştirmeye ihtiyacınız varsa sabit boyutlu reklam birimleri de oluşturabileceksiniz.
  • Reklam türleri: Kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmek ve pazarda sahip olduğumuz reklam havuzunu tam olarak yansıtmak için, daha zengin reklam biçimlerine geçiş yaparak, yalnızca metin içeren veya yalnızca görüntülü reklamları kullanımdan kaldırıyoruz. Sonuç olarak, hesabınızdaki "Yalnızca metin reklamlar" ve "Yalnızca görüntülü reklamlar" türündeki reklam birimleri, "Görüntülü reklamlar" olarak yeniden adlandırıldı. Bu reklam birimleri, 2019'un başlarından itibaren tüm reklam türlerini yayınlayacak şekilde güncellenecek.
    Yalnızca metin içeren reklam birimlerini kullanmaya devam etmek istiyorsanız, yerel bir feed içi reklam birimi oluşturup manuel stil seçeneğini ve "Yalnızca metin" şablonunu tercih edin.
  • Metin reklam stilleri: "Metin ve görüntülü reklamlar" reklam birimleri için metin reklam stillerini kullanımdan kaldırıyoruz. Bundan sonra, yeni reklam birimleriniz için reklam stilleri oluşturamayacaksınız. Yeni reklam birimleriniz Google tarafından optimize edilmiş metin reklam stiline sahip olacak. Bu özellik kullanımdan kaldırılırken, mevcut reklam stilleriniz de önümüzdeki aylarda Google tarafından optimize edilecek. Özelleştirme ve iyileştirilmiş kullanıcı deneyimi için, sitenizde yazı içi reklam veya feed içi reklam gibi yerel reklam türlerini kullanabilirsiniz.
  • "Hiç reklam yoksa" seçeneği basitleştiriliyor: Reklam ağımızın kalitesi ile güvenliğini artırmak ve AdSense ağına giren kötü amaçlı reklamların sayısını azaltmak için sürekli çalışıyoruz. Sonuç olarak, "Hiç reklam yoksa" seçeneğini kaldırıyoruz ve bunun yerine varsayılan olarak reklam alanını daraltacak veya boş bir alan göstereceğiz. Mevcut ayarınız bir renk veya başka bir URL ise yakın zamanda güncellenecektir.
  • Denemeler: Yukarıdaki değişikliklerin bir sonucu olarak, eski reklam birimi ayarları denemelerini de kaldırıyoruz. Etkin reklam birimi denemeleriniz varsa önümüzdeki aylarda durdurulacak.
  • Eşzamanlı kod: Kod türünüzü AdSense hesabınızda eşzamanlı olarak değiştirme seçeneği artık kullanılamayacak. Eşzamanlı reklam koduna ihtiyacınız varsa reklam birimleriniz için manuel olarak eşzamanlı reklam kodu oluşturmak amacıyla bu talimatları uygulayabilirsiniz.
Görüşlerinizi paylaşın


Bu değişiklikler hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirmek için AdSense hesabınızdaki Reklam birimleri sayfasını ziyaret edin ve kenar çubuğunda Geri bildirim'i tıklayın. Geri bildiriminizi öğrenmeyi umuyoruz.
 
Üst Alt