Neden Olwa ? Olwa.net'in hikayesi nedir?

Fekeli

Entrepreneur
olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
312
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Selamlar değerli olwa.net üyeleri;

Bu başlığı buraya rez olarak ekliyorum ki, ilerleyen dönemler de gelecek sorulara yanıt olması adına bilgiler edinilebilsin üyelerimiz..

Güzel bir platform oluşturmayı hedefledik. Sanırım bunu da yavaş yavaş başarıyoruz. Webmaster ve özellikle bilgi alışverişi olarak kullanabileceğimiz bağımsız bir platform olmasını istedim. İnsanların birbirleriyle yardımlaşması kadar güzel birşey olduğunu zannetmiyorum. Sizler varsanız bu tarz platformlar ayakta durur ve ilerleme sağlar.


Neden Olwa.Net alan adı? neden türkçe bir isim değil ve daha fazlası***?

Olwa serüveni tamamen tesadüf başladı, 2019 ortalarında 3-4 karakterli alan adı arayışına çıkmıştım ve oldukça kafaya takmışım ki rahat bir 3 saat boyunca aramışımdır. Bu arayış r10 üzerinde oldu. Daha öncesinde düşecek domainleri paylaşan sitelerden baktığımda kayda değer alan adları görememiştim. 3-4 karakterli düşecek domainler bölümün de denk getirmiştim. O konuyu maalesef daha sonra çook aradım ama bulamadım r10'da :)

Olwa.net oldukça yaşlı bir domain 2004(Aralık-5) de ilk kaydı yapılmış ve geçen sene boşta olduğunu farkedince çöktüm diyebilirim. Olwa alan adının kendimce oldukça değerli olduğunu söyleyebilirim.

Hedeflerime yönelik bi kaç bilgilendirme yapacak olursam;

Bu platform hepimizin arkadaşlar, kimseyi ayırmıyoruz ve kayırmıyoruz. Hepimiz aklı başında insanlarız ve bazı şeylerin saygı ve sevgi çerçevesinde halledileceğine inanıyorum.
Çok güzel bir olwa düşünüyorum. Bu platform da geçimini sağlayan insanlar da olacak, çevre edinenler de olacak, bilgi edinenler de olacak en üzücüsü ise yanlış yapan kişiler de olacak. Herkes hata yapar önemli olan hataları farkedip, yanlışlardan dönmek. Topluma insan kazandırma taraftarıyız inşallah hepimiz bu tarz şeylerin üstesinden geleceğiz..

*

+ Çok farklı projelerim var açıkcası. Tam olarak detaylı bir duyuru yapmak istemiyorum tamamen bittiğin de hepiniz farkı farkedeceksiniz. Henüz kesin bir tarih vermiyorum :)

Ticari yönden daha farklı, daha güvenilir bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz.. Olwa üyelerinin sorunsuz şekilde webmaster ticaretleri ilk sırada.. özellikle projem bu yönde..

+ Görsellik ve özellik olarak bunu buradan tüm üyelere duyurmak gerekirse; Tamamen bambaşka bir Olwa.Net ile karşılaşacaksınız. Bol özellikli ve kullanıcının stabil kullanabileceği modern bir tasarım sizleri bekliyor olucak.

Sorularınız/sorunlarınız vb. problemleriniz de İLETİŞİM bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.


Tüm olwa ailesine hayırlı forumlar dilerim..
 
Üst Alt