İş Dünyasının Sosyal Medyadaki Yeri

Alpagu

Ne mutlu Türküm diyene!
Administrator
Üyelik Tarihi
8 Ağustos 2020
Mesajlar
180
Beğeniler
76
Puanı
11
Ticaret: 0 / 0 / 0
İş Dünyasının Sosyal Medyadaki Yeri
Sosyal medya kullanıcısı günümüzde çok sayıda arttığı için iş dünyası içinde önemli bir reklam kaynağı olmuştur. Artık sosyal medya ile yapılan işler çok daha büyütülebilir. Çok geniş kitlelere ulaşılmaktadır. Geniş kitlelere ulaşmak televizyon en önemli araçken artık internet dünyasının en büyük gücünden biri olan sosyal medya tahtı televizyondan almaya başladı. Artık küçük bir dükkan ile sosyal medyadan çok büyük işler yapmak mümkün hale geldi. Fenomen kişilere sponsor olarak kısa zamanda o güne kadar yapılmamış satışlar yapabilmek pek mümkün. Geçmişte de çok büyük olan firmalar sosyal medyanın yaygınlaşması ile beraber güçlerine güç katabilirler.

İYİ BİR REKLAM MERKEZİ SOSYAL MEDYA
Sosyal medyanın gücü iş dünyasını da önemli ölçüde etkileyerek bu alanda da söz sahibi olmayı başarmıştır. Firmalar, küçük işletmeler, bireysel satıcılar için çok geniş kitlelere ulaşmada çok iyi bir reklam alanı oluşmuş durumda. Doğru içerikler ile çok sayıda takipçiye ulaşılabilir. Bu ulaşılan her takipçi bir müşteri niteliği taşımaktadır. İşini iyi yapan satıcılar için sadece kendi reklamını kendisi yapmaz memnun kalan müşterilerde ister istemez yaptıkları yorumlar ile reklamı yapmadan yardımcı olurlar.
KALİTELİ İŞ BAŞARININ ANAHTARI
İş düzgün yapılmaz ise yapılacak kötü yorumlar ile başlamadan bitebilir veya güven kaybına neden olabilir. Sosyal medya doğru kullanıldığı takdirde çok büyük bir reklam kaynağı olur. Yanlış kullanımı ise sonun başlangıcı olabilir.
 
Üst Alt