Instagram'da Yanlış Bilgiyle Mücadele

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

Fekeli

Entrepreneur
Olwa.Net PHP
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
604
Beğeniler
315
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Instagram'da gördüklerinize güvenmenizi istiyoruz. Fotoğraf ve video tabanlı yanlış bilgilendirme, sektörümüzde giderek artan bir zorluktur ve ekiplerimizin ele almaya odaklandığı bir şeydir. Bu yılın Mayıs ayında, yanlış bilgileri tanımlamak, gözden geçirmek ve etiketlemek için ABD'deki üçüncü taraf bilgi denetleyicileriyle çalışmaya başladık . Bu ortaklar, onu yakalamamıza ve dağıtımını azaltmamıza yardımcı olmak için yanlış bilgileri bağımsız olarak değerlendirir. Bugün, dünyanın dört bir yanındaki olgu kontrolü kuruluşlarının platformumuzdaki yanlış bilgileri değerlendirmesine ve derecelendirmesine izin vermek için küresel olarak olgu kontrolü programımızı genişletiyoruz.

Ne anlama geliyor?

İçerik bir üçüncü taraf bilgi denetçisi tarafından yanlış veya kısmen yanlış olarak derecelendirildiğinde , Keşfet ve hashtag sayfalarından kaldırarak dağıtımını azaltırız. Buna ek olarak, insanların ne okuyacaklarına, güveneceklerine ve paylaşacaklarına kendileri daha iyi karar verebilmeleri için etiketlenecektir . Bu etiketler uygulandığında, dünyadaki herkese bu içeriği görüntüleyen yayınlarda, profilde, öykülerde ve doğrudan iletilerde görüneceklerdir.

Bu içeriğin başka örneklerini bulmak için görüntü eşleştirme teknolojisini kullanıyoruz ve etiketi uygulayarak yanlış bilgilerin yayılmasını azaltmaya yardımcı oluyoruz. Buna ek olarak, bir şey Facebook'ta yanlış veya kısmen yanlış olarak derecelendirilirse, bugünden itibaren Instagram'da yayınlanırsa aynı içeriği otomatik olarak etiketleyeceğiz (veya tersi). Etiket, bilgi denetleyicisinin puanına bağlanacak ve gönderide yapılan talep (ler) i çürüten güvenilir kaynaklardan makalelere bağlantı sağlayacaktır. Keşfet ve hashtag sayfalarından kaldırarak bu etiketleri tekrar tekrar alan hesaplardan içerik bulmayı zorlaştırıyoruz.

Misinfo-Feed-Group.png


Hangi içeriğin incelenmek üzere bilgi denetleyicilerine gönderilmesi gerektiğini belirlemek için, topluluğumuzdan ve teknolojimizden gelen geri bildirim kombinasyonunu kullanıyoruz. Bu yılın başlarında, bir "Yanlış Bilgi" geri bildirim seçeneği ekledik ve bu raporlar, diğer sinyallerle birlikte, potansiyel olarak yanlış bilgileri daha iyi tanımlamamıza ve harekete geçmemize yardımcı oluyor.
 
Üst Alt