Instagram Çevrimiçi Zorbalıkla Mücadeleye Önderlik Etme İlerlememiz

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

Fekeli

Entrepreneur
Olwa.Net PHP
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
315
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Bugünden başlayarak, bir fotoğraf veya videodaki altyazılarının rahatsız edici kabul edilebileceğini bildiren ve yayınlamadan önce kelimelerini duraklatma ve yeniden değerlendirme şansı veren yeni bir özellik kullanıma sunuyoruz.

Çevrimiçi zorbalıkla mücadeleye liderlik etme konusundaki uzun vadeli taahhüdümüzün bir parçası olarak, Instagram'da farklı zorbalık biçimlerini tanıyabilen yapay zekayı geliştirdik ve test ettik. Bu yılın başlarında , yorumlarının gönderilmeden önce rahatsız edici olarak değerlendirilebileceğini bildiren bir özellik başlattık . Sonuçlar umut vericidir ve bu tür dürtülerin insanları bir şans verildiğinde sözlerini tekrar gözden geçirmeye teşvik edebileceğini bulduk.

3_screen.png


Bugün, birisi bir yayın postası için bir altyazı yazdığında ve yapay zekamız altyazıyı potansiyel olarak rahatsız edici olarak tespit ettiğinde, altyazılarının zorbalık için bildirilenlere benzer olduğunu bildiren bir uyarı alacaktır. Yayınlanmadan önce altyazılarını düzenleme fırsatına sahip olacaklar.

Zorbalık erişimini sınırlandırmanın yanı sıra, bu uyarı insanları Instagram'da izin vermediğimiz şeyler ve bir hesabın kurallarımızı çiğneme riski altında olabileceği konusunda eğitmeye yardımcı olur . Başlamak için, bu özellik belirli ülkelerde kullanıma sunulacak ve önümüzdeki aylarda küresel olarak genişlemeye başlayacağız.
 
Üst Alt