Hit Artırmanın Doğal Yolları Nelerdir?

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

sdkbyrm

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
23 Aralık 2020
Mesajlar
813
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Günümüzde sitelerin organik ziyaretçisi her şeyin üstünde. Alexa değerlerinizi yükselmek için yapacağınız organik olmayan yollarla(hit artırma programları vb.) ancak belirli bir süre için hem kendinizi hem de insanları kandırabilirsiniz ancak arama motorlarını kendinize küstürme ihtimaliniz çok yüksek.Her blogger tabi ki yazdıklarının okunmasını ister. Kimi sadece içini dökmek için yazsa da bunlar okunduğu takdirde bir başka değerli oluyor… Bu yüzden hit artırma çalışmaları yapmak çok önemli.


Peki hit artırmak için onlarca yere reklam vermeden daha makul bir bütçe ve iyi bir organik çalışma ile bir getiri elde edilemez mi?


1- Hit Artırmanın Başlıca Kuralı: İçine Kapanık Bir Site Olmayın. Her zaman dışa açılın


Sosyal bir insan olmak nasıl sizi bir toplum içinde tanınan biri yaparsa aynı şeyi siteniz içinde söyleyebiliriz. Tanınan bir site olmak demek, size organik patlaması getirebileceği yaşatacak bir site demek. İşte içine kapanık bir site olmamak için yapılması gerekenler:


- Webmaster sitelerine üye olun, site adresinizi mutlaka profilinize girin ve insanlarla etkileşim halinde olun.- Zaman zaman bu webmaster sitelerinde yazdığınız ilgi çekici yazıları sonuna linkinizi koyarak tamamını paylaşın. Böylece hem insanları sitenize çekme fırsatı yakalayacak hem de iyi bir intiba bıracaksınız.- Sizinle benzer konularda yayın yapan sitelere mutlaka yorumlar yapın. Bu yorumlar hem sizin sitenize yorum olarak geri dönecek hem de insanlarla etkileşiminizi artıracağı için daha fazla hit getirecek. Şüphesiz yorumunuzu okuyup profilinize tıklayacak bir çok insan olacak. ( tecrübe ile sabit )
Sitelere gereksiz ve spam gibi algılanacak, sürekli link içeren yorumlar yapmayınız. Bu sizi profesyonel kullanıcılar gözünde itibarsızlaştırır! Beğendiğiniz konulara fayda sağlayacak yorumlar yaparsanız çok daha iyi dönüşler elde edersiniz.


2- Sosyal Mecralarda Aktif Olun


Sadece tek bir sosyal ağ üzerinden paylaşım yapmak inanın hiç doğru değil. Benim hedef kitlem Facebook’ta demeyin, Google+ ve Twitter gibi sosyal ağları da mutlaka kullanın. Kime hangi kanal üzerinden ulaşacağınız çoğu zaman belli olmuyor ve bu potansiyeli kaçırmak istemezsiniz. Hashtag çok önemli bir durum! Hashtag kullanımına özen gösteriniz.


Bütün sosyal medya hesaplarınıza eş zamanlı paylaşım yapabileceğiniz ve kontrolleri tek bir pencere üzerinden yönetebileceğiniz bir site adresi vereyim. https://hootsuite.com bu siteyi mutlaka bir kurcalayın derim. İşinizi çok kolaylaştıracaktır.


3- Yazılarınızı Paylaşabileceğiniz Servislere Üyelik


Örneğin Hürriyet Bumerang’ın sahip olduğu YazarKafe sistemi ile yazılarınızı paylaşıp buradan ziyaretçi elde edebilirsiniz.


Yazarkafe Nedir? Tıklayınız


Ben önceki sitemde YazarKafe üzerinden binlerce ziyaretçi kazandım. Özellikle YazarKafe’den aldığım hitlerle aşağıdaki konulardaki okunma sayılarını görebilirsiniz. Özellikle en alttaki en favori konularımızdandı o sitede. O hitin çok büyük bir kısmını YazarKafe’den aldık.


Bunun yanı sıra, Onedio.com adlı sitede de paylaşımlar yapabilirsiniz siteniz ile. Mynet ve Radikal’ de benzer blog sistemleri barındırıyor. Bu tarz sitelere paylaşım yapmanız kesinlikle hit artırma çalışmalarınızda mükemmel fayda sağlayacaktır.


4- Misafir Yazarlık


Misafir yazar kabul eden bloglara mutlaka özgün bir yazı hazırlayıp yazınızın yayınlanmasını rica edip gönderin. Bu hem size backlink kazandıracak, hem tanınmışlığınızı artıracak hem de misafir olduğunuz blogun ziyaretçi kitlesine doğrudan erişim imkanı verecektir. Bu alanda özellikle bloghocam.blogspot.com sitesini öneririm. Serdar Beyin yönettiği bu blog alanında bir incidir ve bu sitede yazınızın yayınlanması size büyük bir artı olarak geri dönecektir.


Doğal yollardan hit artırma ile ilgili ilk yazımızın sonuna geldik. Umarım faydalı olmuştur veya bildiklerinizi tamamlayıcı bir görev görür. 2. yazımız için takipte kalın. İyisi mi siz sağdan bloga abone olun, yayınlandığı anda haberiniz olsun sevgili okurlar… 2. yazımızda hit artırmanın uygun bütçeli reklam kısmına bakacağız.
 
Üst Alt