Google Adsense Pin Onayı ve Ban Nedir?

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

ares16

Paylaşım Ekibi
Üyelik Tarihi
15 Aralık 2020
Mesajlar
18
Beğeniler
3
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Google Adsense Pin Onayı ve Ban Nedir?

Google reklamlar ile para kazanmak
webden para kazanmanın en kolay yoludur. Google adsense başvuru yaptığınızda botlar sitenizi inceler ve geri dönüş yapar. Eğer onay alırsanız artık reklam geliri kazanmak mümkündür. Sitenizdeki içerikler orijinalse ve spam yoksa gibi durumlarda onay alınacaktır. Düzenli içerik üreten ve bir kitlesi olan siteler onaylanacaktır.

Başvurunuz onaylanınca adsense paneline bir kod gönderilir. Kodu aktifleştirerek reklam almaya başlayabilirsiniz. Tıklanan her reklam için gelir elde edersiniz. Hesabınızda en az 100 dolar biriktiği takdirde paranızı çekebilirsiniz. Reklam verenlerin ödediği tutarın yüzde 68’i reklam yayınlayan siteye yüzde 32’si ise Google’a kalmaktadır. Yani sizin kar oranınız Google’ın 2 katından fazladır.

Adsense ile reklam geliri kazanırken reklamlara mutlaka organik tıklama olmalıdır. Eğer tek bir kaynaktan yoğun tıklama olduğu belirlenirse Adsense hesabınız dondurulacaktır. Yani hileyle para kazanmaya izin verilmez, tamamen doğal bir şekilde süreç ilerlemektedir.

Adsense Pin Onayı

Adsense pin nedir
öğrenerek işe başlayabiliriz. Reklam almak isteyen kullanıcılar için Google tarafından pin onayı istenir. Hesabınızı doğrularken pin iste seçeneğine tıklamanız halinde size e posta ile Adsense pin onayı gelir. Ancak bu kodun gelmesi 1 ayı bulabilir. Pin geldikten sonra hesabınıza ekleyerek işlemler tamamlanır. Eğer pin gelmezse yeniden isteyebilirsiniz.

Adsense Ban

Google reklam vermek
istediği siteleri titizlikle seçer. Gereken kriterleri sağlayan siteler reklam alabiliyorlar. Eğer Google sitenizi reklamlar için uygun görmezse Adsense ban ile bir nevi sitenizi mimliyor. Mesela sitenizde yasaya aykırı içerikler varsa, içerikler özgün değilse gibi hallerde ban yiyebilirsiniz.

Sitenizin banlanmaması için şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Sitenizde çıkan reklamları kendiniz tıklayarak daha fazla gelir elde etmeye çalışmayın. Ya da diğer kullanıcıların sürekli reklamlara tıklamalarını sağlamaya çalışmayın. Tamamen organik bir trafik olmalıdır.
  • Bir sayfada 2 farklı kullanıcıya ait kodlar varsa yine banlanacaktır. 2 farklı kod ile daha fazla reklam ve daha fazla gelir amaçlanırken elinizden de olursunuz.
  • Sitenizde aynı boyutlarda, renk ve özelliklerde reklamlara yer vermek de ban sebebidir. Reklamların farklı boyutlarda ve özelliklerde olması gerekir.
  • Daha fazla reklam almak isteyenler kendi sitesi ile ilgisi olmayan konularda anahtar kelimeler kullanmaktadır. Bu da Adsense ban sebebidir. Sadece kendi sitenizle uyumlu içeriklere yer vermelisiniz.
  • Birden fazla adsense hesabı açmak, spam ile reklamlara tıklanmasını sağlamak gibi iyiniyetli olmayan uygulamalar da Google tarafından tespit edilerek banlanacaktır.
  • Şok edici içerikler, küfür ifadeleri, yasa dışı madde kullanımı veya alkollü ürünlerin özendirilmesi, reçeteli ilaçların tanıtımı ile tez veya öğrenci ödevi satışı gibi içerikler reklamlarda yer alamaz. Reklamlar bu kriterlere uygun olmalıdır.
Adsense Reklam Yerleştirme

Google ads reklam yerleşimi
reklamların tıklanması için çok önemlidir. Öncelikle sitenizde adsense ile uyumlu bir tema seçin. Böylece sitede reklam yerleştirecek daha fazla alan olacaktır. sitede yayınlanacak reklam sınırı yoktur ancak ziyaretçiyi sıkmayacak şekilde yerleştirmek gerekir. Sitede reklamlara boğulmadan içerikleri inceleme fırsatı sağlanmalıdır.

Webde gezinirken en büyük ihtiyaç bilgi aramaktır. Bu nedenle bilgi içeren yazılar çokça okunur. Yazılar uzun olduğu zaman sıkıcı olabilir. Bu nedenle yazıyı reklamla bölmek avantajlıdır. Okumaktan sıkılan kişinin ilgisini reklam çekecektir.

Siteniz metin ağrılıklı ise görsel reklamlar öne çıkar. Siteniz resim ağırlıklı ise yazılı reklamlar öne çıkar. Reklam seçimini bu şekilde yapabilirsiniz.

Yukarıdaki kurallara uygun şekilde davranırsanız ve sitenizi sürekli güncel tutarak, özgün içerikler yayınlarsanız Google adsense geliri sizin için hatırı sayılır miktarlara ulaşacaktır.
 
Üst Alt