Google Adsense ile Para Kazanma İpuçları

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

ares16

Paylaşım Ekibi
Üyelik Tarihi
15 Aralık 2020
Mesajlar
18
Beğeniler
3
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Google Adsense ile Para Kazanma İpuçları

Web siteniz için Google Adsense başvurusu yaptınız ve onay aldıysanız artık kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu aşamada hesabınızı en iyi şekilde kullanmalısınız ki daha fazla para kazanabilesiniz. Burada mutlaka Google tarafından sevilen şeyleri yapmaya ve istemediklerini yapmamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde ban sonucu hayaliniz başlamadan bitebilir.

İlgi Alanına Göre Reklam

Google tarafından her kullanıcı hakkında veri toplanmaktadır. Çerezler bu işin en iyi yoludur. İşte bu şekilde toplanan veriler Google Adsense reklamları için de kullanılır. Yani bir kullanıcı o sıra ayakkabı modellerine bakıyorsa reklamlarda da ayakkabı modelleri gösterilerek tıklanmaya teşvik edilir.

İlgi alanına göre reklam politikası adsense kullanıcıları için büyük bir avantajdır. Yani sitenizi ziyaret eden her bir ziyaretçi kendi ilgi alanından reklamları görecektir. Dolayısıyla tıklanma ihtimali daha yüksektir. Size düşen ise Google adsense para kazanma ipuçları ile teşvik etmektir. Şu yöntemleri deneyerek adsense gelirini arttırmak da mümkündür.

Kendi Reklamlarınıza Tıklamayın

Daha fazla tıklanma ve daha fazla gelir uğruna kendi sitenizdeki reklamlara ısrarla tıklamayın. Belirli bir cihazdan sürekli tıklanma olmasına da izin vermeyin. Yani tamamen organik bir tıklanma trafiği olmalıdır.

E Ticaret Sitesinde Reklama İzin Vermeyin

E ticaret sitesine giren kullanıcıların amacı bir satın alma yapmaktır. Eğer e ticaret sitesi için reklam alırsanız muhtemelen rakip firmanın reklamları görünecektir. Reklamları siz seçemiyorsunuz, kullanıcının ilgi alanına göre Google yönlendirmektedir. Bu da sitenizden müşteri kaybı anlamına gelebilir. Bu nedenle e ticaret sitesi için reklam almamaya özen gösterin.

Reklamları Farklı Boyut ve Stillerde Belirleyin

Hepsi aynı boyutta ve şekilde olan reklamlar sıradan görünür ve dikkat çekmez. Bu yüzden reklam alanlarını ve stillerini farklı olacak şekilde belirleyin. Bazı reklamlar daha fazla öne çıkarken bazılarının biraz daha geride kalmasını sağlayın. Reklamlar sürekli değişeceği için yerleri de değişecektir. Siz de reklam seçimlerini sürekli değiştirin ve en fazla tıklanma alan reklamları kontrol edin. Diğer reklamları da bu istatistiklere göre belirlemeye çalışın.

Reklamların sitenizdeki görünümünü belirlemek tamamen sizin inisiyatifinizdedir. Reklamın yerini, boyutunu, metin varsa stilini rengi belirlemek size kalmıştır. İşte size bırakılan bu kısmı en iyi şekilde düzenlemelisiniz.

Reklam yerleşimi yaparken en dikkat çekici yerlere reklam koymaya gayret edin. Uzun yazılar varsa yazı aralarına mutlaka reklam alın ve yazıları bölün. Özellikle ekranın üst kısmında yer alan reklamlar en çok tıklanan reklamlardır.

En çok tıklanan reklam boyutu ise 336×280 ve 300×250 boyutlarıdır. Bu boyutlar pek çok farklı ekran boyutuna uyumlu şekildedir ve daha fazla kişi tarafından görüntülenir.

Sitenizi Sürekli Güncel Tutun

Sitenizde yer alan reklamlara tıklanması sitenizin trafiği ile yakından ilgilidir. Ne kadar çok ziyaretçi çekerseniz reklamlara tıklanma oranı da artacaktır. Trafiği arttırmanın yoluysa site içeriğinin arttırılması ve özgün, ilgi çekici içerikler yüklenmesidir. Sitenize düzenli aralıklarla içerik yüklemeye gayret etmelisiniz. Bunları yaparken SEO optimizasyonunu göz ardı etmemelisiniz.

Ödeme Nasıl Yapılır?

Tüm bu kurallara uygun şekilde davranırsanız Google Adsense ile para kazanma mümkündür. Hatta hatırı sayılır bir gelire de ulaşabilirsiniz. Reklam gelirleri her ay hesaplanarak ödenir. Örneğin ocak ayında tıklama alan reklamlar belirlenir ve bu miktar Adsense hesabınızda ödemeler kısmında gösterilir. Miktar 100 doları aşmışsa parayı çekmeniz mümkündür. Ocak ayına ait ödeme 21 Şubat’a kadar yapılacaktır. Hesabınıza IBAN numarasını kaydedip paranızı aktarabilir ve ATM yoluyla çekebilirsiniz.
 
Üst Alt