Google Admob Reklam Kampanyaları

ares16

Paylaşım Ekibi
Üyelik Tarihi
15 Aralık 2020
Mesajlar
18
Beğeniler
3
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Google Admob Reklam Kampanyaları

Google admob ile mobil uygulamalara reklam vermek mümkündür. Android ya da iOs cihazlarda kullanılan bu uygulamalarda reklam veren ya da reklam yayınlayan olmanız halinde reklam geliri kazanırsınız.

Mobil uygulamalardan reklam geliri elde etmeyi sağlayan Google Admob ile hem uygulamanızı tanıtabilir hem de gelir elde etmeye devam edebilirsiniz. Adsense ya da Ads kullanıcısı iseniz bu platformu da kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Hedef yükleme başına maliyetinizi (tCPI) ve maksimum günlük bütçenizi belirledikten sonra reklam vermeye başlayabilirsiniz. Uygulamanız için reklam metni ya da görseli hazırlayabilirsiniz. İsterseniz videolu reklam verebilirsiniz. Hedeflerinizi belirledikten sonra reklamlar ile kitlenizi arttırmaya devam edebilirsiniz. Tablet ya da telefon kullanıcılarını hedefliyorsanız admob en iyi seçenektir. İşte bu reklamlar birkaç farklı şekilde olabilmektedir.

Banner

Uygulamaya girdiğinizde ekranın en altında çıkan küçük reklamlardır. Dikdörtgen biçimde resim ya da metin hakinde reklamlardır. Kullanıcılar uygulamadayken reklamlar yenilenerek değiştirilir. Kullanıcıları rahatsız etmeyecek kadar küçük ama ilgilerini çekecek kadar büyüktür. Mobil reklamcılık alanında yeniyseniz denemeniz gerekir.

Geçiş

Uygulama içinde bir ekrandan diğerine geçerken geçiş ekranında açılan reklamdır. Tüm ekranı kaplar ve reklamı kapatmadan devam edemezsiniz. Bu reklam banner reklamlara göre daha çok yer kaplar ve dikkat çeker. Getirisi de aynı şekilde fazladır. Kullanıcılar bu reklamı kapatarak ya da geri giderek işlemlerine devam edebilirler. Reklamı izlemeleri halinde ise gelir sağlayacaktır.

Ödüllü

Daha çok mobil uygulamalarda karşılaşılan reklam türüdür. Reklamı izlemeniz halinde oyunda bazı ödüller kazanacağınız vaat edilir. Oyun uygulamalarında sıklıkla karşılan bu Admob reklam çeşidi getiri olarak da memnun edicidir. Özellikle oyunlarda ücret karşılığı sunulan şeylere sahip olmak için bu reklamlar önemlidir. Örneğin oyuncular reklamı izleyerek elmas kazanabilir ve bu elmaslarla yeni silahlar alabilirler. Dolayısıyla oyuncular tarafından bu reklamlar mutlaka izlenir. Etkileyici ve harekete geçiren reklamlar yapmanız halinde geri dönüş alabilirsiniz.

Uygulamanızın hedef kitlesi, kullanıcılara sundukları, faaliyet alanı gibi detayların belirlenmesi ile mobil uygulama reklamı verebilirsiniz. Bu reklam sayesinde uygulamanızın indirilme sayısı ve marka değeri artar. Siz de diğer uygulamaların reklamları ile kazanmaya devam edebilirsiniz.
 
Üst Alt