Facebook ve Facebook Lite Arasındaki Fark Nedir?

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Facebook Lite, zayıf İnternet bağlantısı olan ve teknik özellikler olarak performansı düşük telefonlar için tasarlanmış bir Android uygulamasıdır.

Facebook’un esas uygulaması 57 MB, Facebook Lite sadece 1.59 MB’tır. Facebook Lite, daha az RAM ve CPU gücü kullanacak şekilde tasarlanmıştır, böylece ucuz ve performansı düşük telefonlarda rahat kullanım imkanı sağlar.

Daha az sistem kaynağı kullanmanın yanı sıra, Facebook Lite, 2G ağları gibi yavaş internet bağlantılarında veya kötü sinyalli kırsal alanlarda çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bunu yapmak için, yüksek çözünürlüklü görüntüleri veya otomatik oynatılan videoları indirmeyerek çok daha az veri kullanır.
Facebook Lite ile neredeyse normal Facebook uygulaması ile hemen hemen aynı şeyleri yapabilirsiniz. Yayınları beğenip yorum yapabilir, profil ziyaret edebilir, kendi Zaman Çizelgesi’ne gönderi gönderebilir ve normalde yaptığınız her şeyi yapabilirsiniz.

Facebook Lite ile normal Facebook uygulaması arasındaki fark, ara yüzdür. Facebook Lite’nin büyük düğmeler ile farklı ve basit bir ara yüzü vardır. Oldukça eski bir görünümüne sahiptir, ama işlevsel olarak her şeyi yapmaktadır.

Hangisini Kullanmak Gerekir?
Facebook Lite’de Facebook’un tüm özellikleri vardır. Daha az sistem kaynağı ve daha az veri kullanıyor ve daha yavaş bağlantılarda çalışıyor. Tek dezavantajı, görsel olarak çok basit görünmesi ve zayıf bir ara yüz görünümünün olmasıdır. Facebook’un piyasaya ilk çıkmış hali gibi nostalji gibi duruyor.
İyi bir Android telefona ve iyi bir mobil İnternet paketine sahipseniz normal Facebook uygulamasıyla bağlantı kurmanızı öneririz. İnternet paketiniz ile ilgili sorunlarınız varsa, görsellik benim için önemli değil diyorsanız ve eski bir telefon kullanıyorsanız Facebook Lite sizi Facebook irtibatlarınızdan koparmayacaktır.
 
Üst Alt