Facebook, üniversite öğrencilerine özel ‘Facebook Kampüs’ü tanıttı

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Facebook Kampüs, üniversitelilere özel olarak uygulama içi yeni bölüm olarak karşımıza çıkacak. Öğrenciler, salgın sebebiyle gerçekleştiremediği tüm aktiviteleri buradan gerçekleştirebilecek.
Facebook, üniversite öğrencileri için özel olarak tasarladığı Kampüs adlı yeni servisinin duyurusunu gerçekleştirdi. Bu servis, adından da tahmin edilebileceği üzere öğrencilerin platform içerisinde grupça vakit geçirebilmesini sağlıyor.


İlginizi çekebilir: Mark Zuckerberg: App Store tekel oluşturuyor!


Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’ün, girişimcilik hayatına ilk olarak Thefacebook adlı sadece üniversite öğrencilerine özel bir sosyal ağ platformuyla başladığını tam olarak bilmiyorsanız bile, en azından kulak aşinalığınız vardır. Hatta bu süreci anlatan The Social Network (Sosyal Ağ) adlı bir film bile bulunuyor.

Bugünlerde Facebook’un bu anılarını yad etmek istediğini gösteren bir gelişme yaşandı. Sosyal medya devi, “Köklerimize dönüyoruz.” diyerek üniversite öğrencilere özel olarak geliştirdiği ‘Facebook Kampüs’ adlı yeni platformunu resmen tanıttı. Basitçe anlatmak gerekirse Facebook Kampüs, birbirleriyle ortak noktası olan üniversitelilerin, kendilerince sanal bir grup kurarak burada bağlantı kurabilmelerini sağlıyor
 
Üst Alt