Facebook Sayfası ile Facebook Grup Arasındaki Fark Nedir?

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
İnsanlar, Facebook’da sayfalar ve gruplar oluşturarak düşüncelerini, fotoğraflarını, videolarını ve bilgilerini paylaşırlar. Ancak sayfalar ve gruplar birçok yönden birbirinden farklıdır. İşte bu farklılıklar;

1- Facebook grupları ve sayfaları, kamu kurumları, markalar, işletmeler ve kişiler için yararlı olmaktadır. Facebook grupları, aralarında iletişim kurmak ve ortak çıkarlarını paylaşmak ve fikirlerini ifade etmelerini sağlamak için kullanılır. Facebook sayfaları belirli bir kurum, kuruluşun, mağazanın, web sitesinin veya kişinin kendileri hakkında paylaşımların yapıldığı alandır.
2- Facebook grubunda herkese açık, gizli ya da kapalı tutma seçeneğini vardır ama bir Facebook sayfası herkes tarafından görülebilir.
3- Facebook sayfasının amacı, belirli bir kişiyi, kuruluşu, kurumu, bir grup kişiyi veya bir takımı temsil etmektir. Facebook grupları, ortak bir hedefi tartışmak ve bilgileri paylaşmak üzere bir grup insan tarafından oluşturulmaktadır.
4- Facebook sayfasında kişileri sayfa yöneticisi eklemez, isteyen herkes sayfayı takibe alabilir. Tercihi insanlar yapar. Kişiler isterse takip etmekten vazgeçer. Facebook grubunda insanlar gruba katılmada talepte bulunur veya diret olarak gruba katılım sağlayabilir kapalı grup ise yönetici kullanıcıları üye olarak kabul eder veya etmeyebilir. Tercihi yönetici yapar. Kişi isterse gruptan ayrılır ve Yönetici kişiyi gruptan çıkarabilir.

5- Facebook sayfasinda uygulamalar ve sekmeler var ama Facebook grubunda yok.
6- Kişi, Facebook grubuna haber beslemesine yayın gönderebilir ancak bir Facebook sayfasına bunu yapamaz. Sayfa beslemesini sayfa sahibi yapar.
7- Facebook grubu sohbet çubuğunda sohbet edebiliriz ancak bir Facebook sayfasından sohbet edemeyiz.
8- Facebook sayfasında beğenenleri ve takipçileri göremeyiz ama Facebook grubunda üyeler’i görebiliriz.
9-Facebok sayfasında, sayfa sahibi paylaşım yapar. Sayfayı takip eden kişiler paylaşımları görür ve paylaşımı beğenebilir veya paylaşabilir. Facebook grubunda sayfa sahibi ve kişiler sayfada paylaşım yapabilir. Grup yöneticisinin grup profil ayarlamasına göre kişinin paylaşımları grup yöneticisinin onayı ile paylaşıma izin verilebilir.
10-Facebook sayfası tanıtım amaçlı oluşturulduğu için sayfa profil ayarı çok fazla geniş değildir. Facebook grup fikirleri paylaşmak amacıyla oluşturulduğu için grup profil ayarları geniştir. Gruba katılımın onaylanmasından, paylaşımın onaylanmasına ve grup sayfasının herkes tarafından görünebilir veya görünemez tercihine kadar ayarlanabilmektedir.
 
Üst Alt