Etkili Tweet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Tweet paylaşıyorsunuz ancak etkili olmadığını düşünüyorsanız, önerilerimiz var. Önerileri takip ederseniz, Tweet paylaşım sonrası daha çok etkilişim almış olacaksınız. Sosyal medya kullanan kurumsal ve resmi kurumlarda etkili Tweet paylaşımında güçlük çekebilir.


Soru Sorun
Paylaşacağınız Tweetler’de takipçilerinize sorular sorun. Kolay sorular sorun ki, her takipçi ve kullanıcı cevap versin. Hiç düşünmeden cevap verileceği için, sonuca baktığınızda katılımın çok fazla olduğunu göreceksiniz.
Fotoğraf Kullanımı
Paylaşacağınız Tweetlerde fotoğraf kullanmayı tercih edin. Ürün hakkında açıklayıcı ve belirleyici fotoğraf ekleyin. Üstüne kısa sloganlar yazabilirsiniz. Örneğin; Nasıl kullanılır? Nasıl görünüyor? Hikaye olarakta paylaşmanızda fayda var.
Video Kullanımı
Twitter’de video paylaşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir husus var. Videolar farklı bağlantı üzerinden görüntülenmemektedir. Kullanıcı mecburen Twitter hesabınıza girerek videonuzu izleyecek ve Twitter’de sizi takip edecektir. Paylaşacağınız videolar kısa, açıklayıcı, ilgi çekici ve etkileyici olmalıdır. Bir konuya dair düşünce, ürün tanıtımı için kullanılabilir.
Yapılan Yorumlar
Yapılan yorumlara dikkat edin. Robot ve sahte yorumları dikkate almayın. Gerçek ürün kullanıcılarının yapacağı yorumlar sizin için bir referans niteliğinde değerlidir. Yorumlar sayesinde müşteri ve ürün arasında güven, görüş, müşteri oluşturma gibi işlemlere yardımcı olur.
Kullanıcıların İçeriklerini Paylaşma
Sizi takip edenlerin paylaşımlarını inceleyin. Onları Retweet yaparak paylaşabilirsiniz. Bu seçenek onlar tarafından önemsendiğini ve değer verildiğini anlayacaktır. Müşterilerle bire bir iletişim kurmuş olursunuz.
Twitter Gündemi
Twitter’de olan biteni takip etmek için trend olan konuları takip edin. Bu da Twitter’in gündemidir. İnsanların birçoğu gündemi takip etmek için Twitter’i kullanıyor. Twitter’de gündem oluşturabiliyorsanız, insanlar sizi takip edecektir.
Düşünceler
Bir konu hakkında fikir, yorum, düşünceniz varsa paylaşabilirsiniz. Takipçilerinizle aynı düşüncede olabilirsiniz. Ortak düşünceler veya fikirler ortaya çıkarabilirsiniz.
Alıntıların Bildirimi
Bir görüş veya paylaşım yapıyor ancak bu paylaşım alıntıysa lütfen bildirin. Alıntı paylaşımları takip eden, hoşlanan ve ilgisini çeken bir kitle bulunuyor.
Komik Resim Paylaşımı
Komik resimler paylaşın. İnsanların ilgisini çeker. Ortamı yumuşatır ve mutlu eder. Paylaşacağınız komik resimlerin kurumunuza ve ürüne uygun olup olmadığını ve nasıl etki bırakacağını araştırın.
 
Üst Alt