En İyi Wordpress Yorum Eklentisi

ares16

Paylaşım Ekibi
Üyelik Tarihi
15 Aralık 2020
Mesajlar
15
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
En İyi Wordpress Yorum Eklentisi

En iyi Wordpress yorum eklentileri sayesinde site ziyaretçileri ile etkileşime geçerek daha fazla trafik alabilirsiniz. Wp bünyesinde yorum yapmaya imkan veren bir yorum sistemi vardır. Başlangıç – Yorumlar şeklinde ilerleyerek bu yorum sistemini kullanabilirsiniz. Ayarlar – tartışma kısmından da yorum ayarlarını özelleştirebilirsiniz.

Ancak bu sistem aktif olarak yorum yapılan siteler için yetersiz kalabilir. Çünkü özelleştirme oranı düşüktür, fonksiyonları azdır. Çok yorum yapılmayan sitelerde kullanımı uygundur. Gelişmiş bir yorum sistemi arayanlar için devreye eklentiler girecektir. Sizin için en iyi Wordpress yorum eklentilerini araştırdık.

Jetpack Comments

Jetpack eklentisi en kullanışlı eklentilerdir. Bu sayede çok sayıda eklenti yüklemek yerine tek bir eklenti ile birden çok fonksiyona sahip olacaksınız. Hem yorum yapmak, hem de Facebook ya da Twitter üzerinden sitenizin hesaplarını kullanmak için yeterlidir. Eklenti yüklendiğinde Wordpress’teki otomatik yorum sekmesinin yerine otomatik olarak geçer. Böylece karışıklığa sebep olmaz.

Postmatic

Bu eklenti ile e posta yoluyla yorum bırakmak ve yorumlara cevap vermek mümkündür. böylece hem bilgisyarda hem de telefonda yorumlara cevap vermek oldukça kolaydır. Çokça etkileşim alan siteler için oldukça kullanışlıdır.

WP Dev Art Facebook Comments

Bu eklenti sayesinde sitenize Facebook üzerinden yapılan yorumları sitede görebilirsiniz. Bu durum trafiği arttırmaktadır. Özelleştirme seçeneklerinin yüksek olmasıyla yorum panelini kendinize göre düzenlemenizi sağlar.

Comment Luv

Backlink ekleyerek blog trafiğini arttırmak için tasarlanmıştır. Bu yönüyle siteye trafik kazandırır ve yorum sayısı da kat kat artar. Ancak bir dezavanrajı da vardır. eğer çok fazla outbound bağlantısı olursa Google siteyi spam olarak işaretleyebilir.

Simple Comment Editing

Adından da anlaşıldığı gibi oldukça sade ve hafiftir. Bu eklentinin amacı yorumlarda değişiklik yapılmasına imkan vermesidir. Kullanıcı yorum yaptıktan sonra 5 dakika içinde düzeltmeler yapabilir. Aynı zamanda adminler de düzeltme yapabilecektir. Kullanımının basit olmasıyla herkese hitap eder.

Lazy Load for Comments

Wordpress sitesinin yüklenme hızını arttırır ve içinde yorum özelliği de mevcuttur. Yorum sistemi oldukça hızlı ve kullanışlıdır. Web sitesinde hem yorum yapılsın hem de hız düşmesin diyen kullanıcılar içindir. Bu nedenle emoji gibi özellikler bulunmaz.

Disqus Comment System

Bu eklenti ile blog gibi diğer platformlardan yorum aktarma mümkündür. böylece eski yorumlar kaybedilmez, aksine siteye kazandırılır. Dezavantajı ise izinsiz şekilde reklam yerleştirmesidir.

WPDiscuz

Wordpress varsayılan yorum sisteminin daha geliştirilmiş halidir. Sosyal medya hesaplarına entegre olarak çalışır. Buradaki yorumlar HTML olarak çevrilir ve siteye eklenir.

Graph Comment

Kullanıcı yorumlarını gerçek zamanlı olarak işler, spam saldırılarını önler. Özel algoritmalar geliştirerek tehlikeleri önceden sezer. Çok sayıda ziyaretçi çeken sitelerdeki etkileşimler için daha elverişlidir.

Yoast Comment Hacks

SEO optimizasyonu ile tanıdığımız Yoast eklentisinin diğer bir çeşididir. Wordpressteki varsayılan yorum sisteminin yerini almaz. Varsayılan fonksiyonlarda değişiklik yaparak kullanmayı sağlar. Kullanıcıları özel sayfalara yönlendirme, yorum yapan bütün kullanıcılara toplu olarak e posta göndermek gibi özellikleri vardır. böylece fayda ölçme parametreleri kullanarak veri sunar.

DE: comments

Veri depolamak için ek uygulamaya gerek olmayan bir eklentidir. Kullanıcı yorumlarını kendi alan adınızla depolayabilirsiniz. Özelleştirme seçenekleri gelişmiştir, mobil uyumludur, sosyal medya hesaplarına kolaylıkla giriş yapılır. Ayrıca yorum sayısını özelleştirmek mümkündür.

Akismet

Yorumlarda spam filtreleme için imkan verir. Wordpress kurucuları tarafından geliştirildiği için özel bir yere sahiptir. En önemli özelliği yüklendiği sitelerde analiz yapması, hatalardan ders çıkarılmasıdır. Yorumların güvenilir olması için gereklidir.
 
Üst Alt