Duyarlı reklam birimlerinde yapılan iyileştirmeler

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

Yavuz

Entrepreneur
Olwa.Net PHP
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
606
Beğeniler
314
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
21 Ağustos 2019'da duyarlı reklam birimlerinin boyutlarında masaüstü performansını artıracak bazı iyileştirmeler yaptık. Ayrıca tüm cihaz türleri için ek boyut kombinasyonlarına izin vererek duyarlı reklam birimlerinin daha esnek hale gelesini sağladık.
Duyarlı reklam birimleri bu değişikliklerle birlikte artık HTML üst kapsayıcısını (ör. <div>) yeniden boyutlandırabiliyor. Bu sayede birimler, yayıncılara ait sayfalardaki tüm farklı reklam boyutlarına otomatik olarak uyum sağlayabilecek.
Duyarlı reklam birimlerinin doğru biçimde çalışması için, yüksekliği sabit veya sınırlı olmayan kapsayıcılara yerleştirilmesi gerektiğini unutmayın. (Daha fazla bilgi için teknik konuları inceleyin.) Duyarlı reklam birimlerinizin bazı cihaz veya tarayıcılarda daha uzun görünmesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız, bunun nedeni birimlerin yüksekliği sabit veya sınırlı kapsayıcıya yerleştirilmeleri olabilir.
Kod:
<ins class="adsbygoogle"

   style="display:inline-block;min-width:400px;max-width:970px;width:100%;height:90px"

   data-ad-client="ca-pub-1234"

   data-ad-slot="5678"></ins>

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>

<script>(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});</script>

Duyarlı reklamlarınızın yüksekliğini sınırlamak istiyorsanız duyarlı reklam kodunuzu değiştirmeniz gerekir. Aşağıdaki örnekte, sabit yüksekliği 90 piksel değerine, genişlik değişkenini ise minimum 400 piksel ile maksimum 970 piksel aralığına ayarlayacak şekilde duyarlı reklam kodunu nasıl değiştirebileceğiniz gösterilmektedir:

Daha fazla örnek ve ileri düzey uygulamaları görmek için Duyarlı reklam kodunuzu nasıl değiştirebilirsiniz? başlıklı makaleyi inceleyin.
 
Üst Alt