Alexa Ücretli Hesap Meselesi

sdkbyrm

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
23 Aralık 2020
Mesajlar
813
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Alexa önemli midir değil midir diye tartışıladursun. Amazon firması, sitenizin istatistiklerini ve link inşasını daha iyi gözlemlemeniz için pro (ücretli) hesap almanız yönünde yönlendirir site sahiplerini. Alexa'ya hiç önem vermeseniz bile sitenizi Alexa'ya mutlaka ekleyin arkadaşlar.

Bir de Alexa'yı olağanüstü önemseyip bunun için ücretli üyelikle extra ilerleme sağlayacağını ve hatta diğer arama motorlarında bile daha üst sıralarda yer alacağını düşünen site sahipleri var. Bu inanış tamamen bir hurafedir arkadaşlar. Girişte de kısaca değindiğim gibi Alexa Pro hesap ile sitenizin analizini daha iyi yapmanız mümkün olabilir. Bu analizleri önemsiyorsanız ücretli hesap alın. Ama arama motorlarında ücretli üyelikle daha iyi yerlerde olacağınızı falan sanmayın.

Alexa Pro üyelikte ne farklar var bir bakalım...

Site Karşılaştırma: Rakip analizi de diyebiliriz, sizin siteniz ve kendinize rakip gördüğünüz siteleri bazı özelliklerine göre karşılaştırarak bir rapor sunuyor.


Uptime Monitörü: Sitenizin gün içerisinde saatlere göre ne kadar uptime oranına sahip olduğunu gösteriyor.


Performans İstatistikleri: Sitenizin performans istatistiklerini sunan bir hizmet.

Ziyaretçi Kaynakları: Sitenize hangi sitelerden, sosyal medya platformlarında ve arama motorlarından ziyaretçilerin, ve pro hesabı biraz daha yükseltince hangi anahtar kelimelerle geldiğini görebilirsiniz.


Site Görünümü Kişiselleştirme: Diğerlerine göre yeni sayılabilecek bu özellik ile sitenizin Alexa liste görünümüne logo, slogan vs. özellikler eklemenizi sağlar.


İşte hepsi bu kadar. Hurafelere inanmayın lütfen. Yatırımınızı daha doğru yerlere yapın. Ha bu özellikler de oldukça önemlidir. Sitenizin detaylı istatistiklerini Alexa'nın gözünden görebilirsiniz bu hizmetlerle. Bu hizmetleri önemsiyorsanız satın alın tabi.
 
Üst Alt