Alexa Günlük Top 1M Listesi

Konuyu Okuyanlar (0 kayıtlı üye )

sdkbyrm

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
23 Aralık 2020
Mesajlar
813
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Alexa 1 Aylık Ortalama ile Günlük Güncellenen İlk Bir Milyon Listesi

copy3_of_copy2_of_copy_of_alexadetail.png


Alexa, sitede anlık olarak 3 aylık sıralama ortalamasını gösterir size. Eski sitesinde, "Tops" çapası ile sıralamada 1 aylık ortalama ile günlük güncellenen ilk bir milyonda olan siteleri paylaşırdı. Ve Pro hesabı olmayanlar da aslında haftalık ve aylık istatistiklerine bakabiliyordu. Ancak bu extra detayları şimdi sadece ücretli hesap kullanan üyeler görebiliyor.

Ücretli üyeliğiniz yok diye, ilk bir milyon içinde sitenizin en güncel halini göremeyecek misiniz?

Ne münasebet canım, Alexa zaten bu listeyi her gün güncelliyor. Sitede paylaşmıyor ama her gün arşivleme yapıyor ve biz de o arşive ulaşabiliyoruz.

Günlük Alexa 1M listesine ulaşmak için adres: https://s3.amazonaws.com/alexa-static/top-1m.csv.zip
Aynı listeyi sürekli güncel halde online olarak sunan sayfa: List-of-Domains.org - Alexa website ranking for Friday, 13-Feb-2015 Page 16 (Bizim sitenin şu an bulunduğu sayfa)

Adresten indirdiğiniz dosyayı .zip'ten çıkarın Excel veya Gnumeric gibi bir programla açın. Eğer RAM'iniz düşükse hata verebilir. O zaman notepad++ proğramı ile de açabilirsiniz.

Ctrl+F tuş kombinasyonu ile arama aracını çağırın, sorgu kutucuğuna sitenizin adını yazın. Örnek: webmaster.bbs.tr

Eğer siteniz altlarda ise bulması biraz uzun sürecektir. Bulduğunda size güncel sıranızı gösterecektir. Şimdi sitenizin 1 aylık ortalaması ile ilk bir milyonda olup olmadığını ve sırasını güncel olarak görebilirsiniz.

Mesela bizim sitemizin 3 aylık ortalaması 110K görünüyor. Listeyi bugün indirip baktığımda 97K görünüyor. Siz de her gün olmasa bile arada bir sitelerinizi kontrol edebilirsiniz.
 
Üst Alt