AdSense hesabının geçersiz trafik nedeniyle devre dışı bırakılması

Fekeli

Entrepreneur
olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
312
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Hesabınızla ve reklamverenlerimizi korumak için uyguladığımız işlemlerle ilgili sorularınız olabileceğini biliyoruz. Geçersiz trafik nedeniyle devre dışı bırakılan hesaplar hakkında en sık sorulan sorulardan bazılarının yanıtları aşağıda verilmiştir.

Hesabım neden devre dışı bırakıldı?

Tescilli algılama sistemimizi korumamız gerektiği için, yayıncılara web sayfaları, kullanıcılar veya yararlanılmış olabilecek üçüncü taraf hizmetleri dahil olmak üzere hesap hareketleriyle ilgili herhangi bir bilgi veremiyoruz.

Google, geçersiz trafiği çok ciddi bir şekilde ele alır ve reklamverenin maliyetlerini ya da yayıncının kazançlarını yapay olarak artırabilecek bir kullanım modeline uyup uymadığını belirlemek için tüm tıklama ve gösterimleri analiz eder. Bir AdSense hesabının, Google Ads reklamverenleri açısından risk teşkil edebileceğini tespit edersek, reklamverenlerin çıkarlarını korumak için o hesabı devre dışı bırakabiliriz.

AdSense hesaplarının geçersiz trafik gerekçesiyle devre dışı bırakılmasının yaygın nedenleri hakkında daha fazla bilgi
Son olarak, Şartlar ve Koşullarımızda da özetlendiği gibi, Google hangi etkinliklerin geçersiz trafik olduğunu belirlerken kendi karar verme yetkisini kullanır.

Hesabım, geçersiz trafik nedeniyle devre dışı bırakıldıktan sonra yeniden etkinleştirilebilir mi?

Yaşadığınız sorunları çözmek için sizinle çalışmaya hazırız. Bu kararın hatalı olduğunu düşünüyorsanız ve geçersiz trafiğin sizin ya da sorumlu olduğunuz kişilerin yaptığı işlemler veya ihmallerden kaynaklanmadığı konusunda samimiyseniz geçersiz etkinlik itiraz formunu kullanarak itiraz edebilirsiniz.

İtirazınızı aldıktan sonra, sizi kısa sürede bilgilendirmek için elimizden geleni yapar ve gerekli gördüğümüz işlemi uygularız. Hesabınızın yeniden etkinleştirileceğini garanti edemeyeceğimizi unutmayın.

İtirazınızla ilgili olarak bir karara vardığımızda, daha sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayabilir ve sizinle iletişimi tamamen sonlandırabiliriz.

Geçersiz trafik konusunda başarılı bir itiraz yazmak için bazı ipuçları verebilir misiniz?

İtirazı yazarken yararlanabileceğiniz bazı ipuçları aşağıda verilmiştir:
  • AdSense hesaplarının geçersiz trafik gerekçesiyle devre dışı bırakılmasının yaygın nedenlerini inceleyin. Bu nedenlerden herhangi biri siz veya içeriğiniz için geçerli mi? Arkadaşlarınız reklamlarınızı çok mu fazla tıkladı? Geçersiz trafikte ani bir artışa yol açan trafik mi satın aldınız? Geçersiz trafiğin tekrarlanmaması için içerik ve/veya kullanıcı davranışında değişiklik yapabilir misiniz?
  • Masaüstü siteniz, mobil siteniz ve/veya mobil uygulamanızdaki reklam uygulamalarını inceleyin. Tipik bir kullanıcının deneyimini göz önünde bulundurarak, gösterilen reklamların yanlışlıkla yapılan tıklamalara neden olup olamayacağını kontrol edin.
  • İtiraz formunda, devre dışı bırakılmış Google AdSense hesabınızla ilişkili e-posta adresini belirtin. Bu sayede, ilgili hesabı daha kolay bulmamızı ve itiraz inceleme sürecinde gecikmelerin önlenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Gelecekte ne gibi değişiklikler yapacağınızı bize bildirin. Bu durumun tekrarlanmaması için hangi sistem veya davranışlardan yararlanıyorsunuz? Örneğin, reklam uygulamalarını nasıl düzelttiğinizi, trafik kaynaklarını nasıl değerlendirdiğinizi, içeriği gerektiği gibi test etmek için personeliniz olup olmadığını vs. belirtin.
Hesabım devre dışı bırakıldı ve itirazım reddedildi. Programa yeniden katılabilir miyim veya yeni bir hesap açabilir miyim?

Hesabınızla ilgili olarak uygulanan işlemler konusundaki endişelerinizi anlıyoruz. Bu işlemler reklamveren, yayıncı ve kullanıcıların çıkarları dikkate alınarak, uzmanlardan oluşan ekibimizin özenli incelemesi sonucunda gerçekleştirilir. Kararımız sizi hayal kırıklığına uğratmış olabilir ancak hesabınızı yeniden etkinleştirmemiz mümkün değildir.

Geçersiz trafik nedeniyle hesapları devre dışı bırakılan yayıncıların bundan sonra AdSense'e katılmalarına izin verilmez. Bu nedenle, söz konusu yayıncılar yeni hesap oluşturamaz.
Google, herhangi bir kaynaktan gelen geçersiz trafik dahil olmak üzere herhangi bir nedenle hesapları devre dışı bırakma hakkını saklı tutar.

Hesabım, devre dışı bırakılan başka bir hesapla ilişkili olduğu gerekçesiyle devre dışı bırakıldı. Bu ilişki hakkında bana daha fazla bilgi verebilir misiniz?

Geçersiz trafikte olduğu gibi, yayıncıların hesapları arasında tespit edilen ilişkiler hakkında yayıncılara bilgi veremiyoruz. Tescilli algılama sistemimizi korumak amacıyla, tüm yayıncılarımız için aldığımız bu önlemi anlayışla karşılamanızı rica ediyoruz.
Bir AdSense hesabının, Google Ads reklamverenleri açısından risk teşkil edebileceğini tespit edersek, reklamverenlerin çıkarlarını korumak için o hesabı devre dışı bırakabiliriz.

Yine de AdSense kazançlarım için bana ödeme yapılacak mı?

Şartlar ve Koşullarımıza göre, geçersiz trafik nedeniyle hesapları devre dışı bırakılan yayıncılar bundan sonra ödeme alamaz. Uygun ve mümkün olan durumlarda, elde ettiğiniz kazançlar bu durumdan etkilenen reklamverenlere geri ödenir.
Ayrıca, geçersiz trafik nedeniyle devre dışı bırakılmış hesaplar için ödenmemiş çeklere ödemeyi durdurma işlemi uyguladığımızı unutmayın. Bankanız, ödemesi durdurulan çeklerin tevdi edilmesi için ücret alabileceğinden, gelecekte elinize geçebilecek çekleri lütfen tevdi etmeyin.

PIN kodum elime yeni geçti. Bununla ne yapmam gerekiyor?

Geçersiz etkinlik nedeniyle hesapları devre dışı bırakılan yayıncılar artık herhangi bir ödeme alamayacağından bu PIN kodunu göz ardı edebilirsiniz.

Başka bir AdSense yayıncısının reklamlarını siteme yerleştirmesine izin vermek istiyorum. Bu, yayıncının hesabıyla ilgili bir sorun oluşturur mu? Benim sitem de devre dışı bırakılır mı?

AdSense yayıncıları, reklamlarını hem AdSense Program politikaları hem de Şartlar ve Koşullara uygun olan bir siteye yerleştirebilir. Bir yayıncının hesap durumu, belirli bir sitenin politikalarımıza olan uygunluğundan bağımsız olabilir. Ancak, başka bir yayıncının hesabının Google Ads reklamverenleri açısından risk teşkil edebileceğini tespit edersek, reklamverenlerin çıkarlarını korumak için o hesabı devre dışı bırakabiliriz.

Benimle ilişkili birisi bir AdSense hesabı oluşturursa, onun hesabı da devre dışı bırakılır mı?

İlişkili bir yayıncının hesabının Google Ads reklamverenleri açısından risk teşkil edebileceğini tespit edersek, reklamverenlerin çıkarlarını korumak için o hesabı devre dışı bırakabiliriz.

Bana yapılan ödemeler için vergi formları almaya devam edecek miyim?

Bizden geçmişte bir ödeme aldıysanız, gerekirse size yine vergi formu gönderilir. AdSense kazançlarınızdan alınan vergileri ödeme hakkında daha fazla bilgi

Hesabım yeniden etkinleştirildi. Sitelerimde, uygulamalarımda veya videolarımda neden reklam gösterilmiyor?

AdSense hesabınız yeniden etkinleştirildikten sonra, tüm sunucularımızın bu değişiklikten haberdar edilmesi ve reklam sunumunun tekrar başlaması 48 saati bulabilir. Bu durumun neden olabileceği her tür rahatsızlıktan dolayı özür diler, gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.

YouTube yayıncısıysanız YouTube kanalınızı AdSense hesabınızla yeniden ilişkilendirmeniz gerekebilir. Ödemeler için AdSense hesabı oluşturma bölümünden talimatları inceleyebilirsiniz.
 

Fekeli

Entrepreneur
olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
312
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Geçmiş olsun herkese, şuanda her yer yine çalkalanıyor.

Aslında herkes elini ayağını google adsenseden bir çekecek. O zaman bak nasıl kuzu kesiliyorlar :) İnsanlar tek bir düzene muhtaç kalmış. Yapacak şeyler çok aslında ama köle modunda gidilmeye devam ediliyor.

Şöyle güzel bi firma çıksa anında oraya geçiş yapacağım. Dört gözle beklemekteyim. :)
 

scylla

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
30 Ağustos 2019
Mesajlar
53
Beğeniler
6
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Bunun çözümü var mı? Yani trafik olan banlı siteler bir işe yarar mı?
 

scylla

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
30 Ağustos 2019
Mesajlar
53
Beğeniler
6
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Pinlerdeki linkler manuel olarak değiştirildiğinde, repinlerdekilinkler de değişir mi? Örneğin tutan bir pin üzerinden 50 hit geliyor, fakat bunların bir kısmı repinlerle ilgili. Link değişiminden sonra 50 hit, yeni siteye gelir mi?
 

freusty

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
8 Ekim 2019
Mesajlar
128
Beğeniler
17
Puanı
11
Ticaret: 0 / 0 / 0
Pinlerdeki linkler manuel olarak değiştirildiğinde, repinlerdekilinkler de değişir mi? Örneğin tutan bir pin üzerinden 50 hit geliyor, fakat bunların bir kısmı repinlerle ilgili. Link değişiminden sonra 50 hit, yeni siteye gelir mi?

güzel bi soru cevabını ben de merak ediyorum zira tüm pinlerimin linklerini değiştirdim site düzenini değiştirdiğim için.
 
Üst Alt