Kayıt ol

Adsense Banlı Siteleri Öğrenme ve Ücretsiz Ban Açtırma

Profesör

Ben yokken rüzgаrım eser o dа size yeter.
Kategori Moderatörü
Merhabalar ,

Çok uzunca süredir pupive da gerek bu kategoride olsun gerekse farklı kategorilerde ekmek yedim ve yemeyede devam ediyorum lafı fazla uzatmadan siz değerli Pupiv üyeleri için adsense ban açılması hususunda yapılması gerekenleri bu konuda anlatacağım umarım faydalı bir konu olacaktır.

Soru 1 : 0 domain alacağım veya birinden domain satın alacağım (bu sitede olabilir) adsense banlı olup olmadığını nerden veya nasıl anlarım ?

Cevap 1: Kendi imkanlarımız ve google alt yapısı ile oluşturduğumuz Adsense Ban Kontrolü sayfasına giriş yapıp domainizi reglemeden (almadan) önce sorgulayabilirsiniz sonuçların yalnış olma ihtimali belki google sunucular ile alakalı olarak %0.01 ihtimal fakat şuana kadar yaptığımız testler sonucunda yalnış bir sonuçla karşılaşmadık .

Soru 2 : Siteyi veya domaini aldıktan sonra banlı olduğunu öğrendim açtırmak için ne yapabilirim ?

Cevap 2 : Adsense hesabınız vardır muhtemelen bunun için https://support.google.com/adsense/t.../2473099?hl=tr adsense reklamlarımı göremiyorum sorun gidericisi mevcut bu sebeple bu formda sizi sorular ile yönlendirip sonuç ile ilgili bilgilendiriyor veya direk iletişime geçmenizi sağlıyor. Bu link aracılığı ile açılan formu doldurup gönderdiğiniz taktirde 72 saat içerisinde (mesai günleri ve saatleri p.tesi - cuma ) size genellikle dönüş sağlanıyor ve sitenizde ihlal vs. varsa size iletiliyor sonuç olarak siteniz uygun ise reklam sunumu tekrardan aktif ediliyor.

Soru 3 : Sitemde reklamlar devre dışı bırakıldı ve başvuru yaptım açılmıyor ne yapabilirim ?

Cevap 3 : Sitenizde reklamların ne sebeple devre dışı bırakıldığına dair gelen mailde bilgi mevcuttur o sebeple örneğin ; Telif hakkı içeren bir konu ile alakalı , bunu ve benzer içerikleri sitenizde aratıp kaldırarak tekrar değerlendirme talebinde bulunabilirsiniz.


Soru 4 : Sitemizi banladılar ve bir kaç defa itirazda bulundum ve nihai ban olduğuna dair cevap aldık artık sitemizde reklam yayını yapamayacakmıyım adsense ile ?

Cevap 4 : Malesef nihai ban denildiğinde , sitenizde bir daha adsense reklamlarının yayınlanmayacağı anlamına geliyor olsada 1 - 2 defa nihai ban kararı olduğu halde adsense sitesinde reklam sunumunun tekrar aktifleştirildiğine şahit oldum.

Soru 5 : Hesabım banlandı ve sitemde banlandı hesabımın bir daha açılmayacağını biliyorum fakat domainimi açtırmak için ne yapabilirim ?

Cevap 5: Öncelikle adsense ile iletişime geçebilmeniz için bir adsense hesabınız olması gerekiyor o sebeple bir arkadaşınızın veya kendinize ayarlamış olduğunuz yeni adsense hesabı üzerinden Cevap 2 de vermiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda işleminizi yapabilirsiniz.


Soru 6: Adsense domainimi banladı ve mail gönderdi sorun kimlik numaram var fakat itiraz formu linkini bulamadım ne yapabiirim ?

Cevap 6: Gelen mailde normalde formun olması gerekiyor fakat yinede itiraz formuna Bu Linkten ulaşabilirsiniz. Yalnız unutmamanız gereken önemli bir nokta ise mailde sitenizin neden banlandığı ile ilgili bildirim yapılır o ihlal veya ihlalleri kaldırdığınızdan yada çözdüğünüzden emin olup sonrasında itiraz işlemini gerçekleştirin.


Soru 7: Sitemde reklam yerleşimi sebebi ile reklamlar devre dışı bırakıldı itiraz etmek istiyorum ne yapmam gerekiyor ?

Cevap 7: Sitenizde reklam yerleşimi sebebi ile reklam sunumu devre dışı bırakıldı ise ilk olarak sitede kullanıcıyı rahatsız etmeyecek bir alana 1 adet reklam yerleştirip itiraz işlemini gerçekleştirebilirsiniz bu reklam ise örnek veriyorum logonun sağ kısmı boş o bölgeye 468 x 60 reklam kodu ekleyip o şekilde itiraz ederek reklamların tekrar aktif olmasını sağlayabilirsiniz sonrasında ise buradan reklam yerleşimi politikalarını gözden geçirip tekrardan yerleşimi düzenleyebilirsiniz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst